Pars Today: “CIA môže zavraždiť Guaidóa, aby tým odôvodnila americký vojenský vpád do Venezuely”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Teherán 12. mája 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Ariana Cubillos)

Bývalý špeciálny spravodajca OSN Alfred de Zayas sa domnieva, že CIA môže zavraždiť Juana Guaidóa, aby takto odôvodnila americký vojenský vpád do Venezuely. Povedal to v rozhovore pre ruskú informačnú agentúru Sputnik. Jeho výroky komentuje iránska informačná agentúra Pars Today a poukazuje na to, že podobný scenár je dosť pravdepodobný, pretože USA ho použili už viackrát

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Juan Guaido

Pars Today cituje Alfreda de Zayasa: „Mám informácie z dôveryhodných zdrojov, že v priebehu niekoľkých mesiacov USA financovali každý pokus o štátny prevrat vo Venezuele vrátane neúspešných pokusov zavraždenia legitímneho prezidenta Nicolása Madura,“ uviedol.

Podčiarkol, že keby americké tajné služby dokázali zabiť Nicolása Madura, ani v tomto prípade vražda legitímnej hlavy štátu neurobí z Juana Guaidóa prezidenta Venezuely, ale súčasná viceprezidentka Delcy Rodríguezová sa stane dočasnou hlavou štátu do konania ďalších prezidentských volieb.

Iránska agentúra Pars Today pripomenula, že Biely dom pripúšťa možnosť vojenského vpádu do Venezuely, zvrhnutie vlády Nicolása Madura a podporuje snahy Juana Guaidóa vyvolať ozbrojenú vzburu a štátny prevrat.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj