Bratislava 16. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot)

Aká už len môže byť paradoxnejšia situácia, ako keď feministi údajne bojujúci za práva žien, na feministickom pochode fyzicky napadnú ženu a obmedzia jej právo na zhromaždenie? Niečo také sa stalo pronárodnej aktivistke Lívii Garčalovej z Kulturblogu, na takzvanom pochode za “právo žien” na potrat

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vpravo pronárodná aktivistka Lívia Garčalová, ktorú napadli počas pochodu “Nebudeme ticho”

“Nebudeme ticho, lebo nedovolíme, aby o nás a našich telách rozhodoval niekto iný.” Odkazujú členky feministických organizácií Aspekt, Možnosť voľby a Povstanie pokračuje predkladateľom legislatívnych návrhov na zákaz neodôvodnených interrupcií.

Svoj názor tieto feministky a feministi vyjadrili v sobotu na pochode “Nebudeme ticho!” v Bratislave, na ktorom sa zúčastnilo len približne 500 ľudí.

Na pochod však prišla aj mladá pronárodná aktivistka Lívia, ktorá prevádzkuje portál Kulturblog a na potraty má zjavne odlišný názor.

Lívia sa len slušne s mikrofónom v ruke pýtala  niektorých účastníkov pochodu, ktorí s tým nemali problém, na rôzne otázky ohľadom interrupcií.

V tom však pribehli agresívni organizátori pochodu, ktorí ju začali najprv slovne a vulgárne napádať, neskôr ju dokonca začali fyzicky vytláčať zo spomínaného pochodu. Najagresívnejšie sa správal Robert Mihály z extrémistickeho spolku Antifa.

Následne prišla polícia, ktorá sa však postavila na stranu organizátorov. Líviu vykázali z pochodu, s odôvodnením, že sa organizátori aj iní ľudia sťažovali, že im narúša demonštráciu.

Ako teda môžeme vo videu názorne vidieť, feministi a feministky majú dvojaký meter a zatiaľ čo oni radi kritizujú svojich oponentov samí už kritizovaní byť nechcú. A to, že im otázky kladie žena, nehrá u nich žiadnu rolu. Inak sa nedá vysvetliť prečo obmedzili právo ženy – Lívie na zhromaždenie len preto, že má v niektorých otázkach iné názory.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj