Rím 4. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alessandro Di Met)

Ruský prezident Vladimir Putin sa stretol vo štvrtok vo Vatikáne s pápežom Františkom. Hlava katolíckej cirkvi prijala šéfa Kremľa v knižnici Apoštolského paláca. Rozhovor medzi Putinom a Františkom sa konal za zatvorenými dverami, iba za prítomnosti tlmočníka, informovala agentúra TASS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Vladimir Putin počas súkromnej audiencie u pápeža Františka

Agentúra DPA poznamenala, že kolóna automobilov s ruskými lídrom dorazila na Námestie svätého Petra o 14.15 h – o hodinu neskôr, než bolo naplánované. Je to už tretia Putinova audiencia u pápeža Františka. Predošlé boli v rokoch 2013 a 2015.

Vatikánsky štátny sekretár Pietro Parolin, druhý muž po pápežovi, ešte pred schôdzkou vyhlásil, že Putina považujú za “muža viery”.

“Rusko venuje pozornosť otázkam, ako sú ochrana kresťanov na Blízkom východe a kríza kresťanských hodnôt v západnej spoločnosti,” uviedol Parolin.

“Toto stretnutie poskytne príležitosť na diskusiu o týchto otázkach, ako aj o konfliktoch na Ukrajine a v Sýrii,” dodal kardinál.


Moskovský katolícky arcibiskup Paolo Pezzi predtým uviedol, že rozhovory by sa mali týkať aj klimatických zmien.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj