Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Schiefelbein)

Japonský výrobca elektroniky Panasonic uviedol, že zastavuje obchodovanie so spoločnosťou Huawei, aby vyhovel americkým reštrikciám

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke logo čínskeho výrobcu smartfónov Huawei

Americký zákaz dodávok čínskej firme sa totiž podľa firmy Panasonic týka tovarov, ktoré majú 25 % a viac komponentov pochádzajúcich z USA. “Panasonic oznámil v internom hlásení, že by mal zastaviť transakcie so spoločnosťou Huawei a jej 68 pobočkami, na ktoré sa vzťahuje zákaz vlády USA,” uviedla firma vo vyhlásení poskytnutom vo štvrtok pre BBC. V ten istý deň však Panasonic na svojej čínskej internetovej stránke zverejnil protirečivé vyhlásenie, že je naďalej dodávateľom firmy Huawei. Na žiadosť BBC o objasnenie Panasonic hneď neodpovedal.

Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa zaradila spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázala, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu. Huawei je v epicentre americko-čínskej obchodnej vojny už mesiace. USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj