Palestínski väzni v izraelských väzniciach ukončili protestnú hladovku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ramalláh 16. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Craig Ruttle)

Desiatky Palestínčanov v izraelských väzniciach ukončili v utorok protestnú hladovku, ktorú vyvolala nespokojnosť s podmienkami používania telefónov, informovala agentúra AP s odvolaním sa na palestínske úrady

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Približne štyri desiatky väzňov začali hladovku minulý pondelok, keď zlyhali rozhovory s izraelskými úradmi, ktoré zamietli ich požiadavky ohľadom podmienok vo väzení.

Zdrojom nespokojnosti trestancov boli rušičky telefónneho signálu, ktoré namontovali vo väznici Keciot v južnej časti Izraela s cieľom zablokovať mobilnú komunikáciu. Štrajk sa následne rozšíril aj do ďalších väzníc.

Palestínsky minister pre záležitosti väzňov Kadrí abú Bakr v utorok oznámil, že izraelské úrady dosiahli s väzňami dohodu o ukončení osemdňového štrajku – výmenou za právo na telefonický hovor trikrát do týždňa.

Izraelská väzenská služba (IPS) uviedla, že rušičky namontovala, aby zabránila telefonátom z prepašovaných mobilných telefónov, ktoré podľa nej ohrozujú bezpečnosť.

Na základe novej dohody budú mať väzni umožnené tri telefonáty rodinným príslušníkom v týždni z pevných telefónnych liniek.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj