Pakistanskí záchranári ukončili pátranie po nezvestných európskych horolezcoch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Islamabad 7. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-B.K. Bangash)

Tím španielsko-pakistanských vysokohorských záchranárov ukončil v stredu pátranie po dvoch európskych horolezcoch, ktorí sa koncom februára stratili v nepriaznivom počasí na deviatej najvyššej hore sveta. Agentúru AP o tom informoval tajomník pakistanského horolezeckého klubu Karrar Haidri

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tajomník Pakistanského horolezeckého klubu Karrar Haidri, ukazuje na mobilnom telefóne fotografie dvoch nezvestných horolezcov, ktorými sú Daniele Nardi (vľavo) z Talianska a Brit Tom Ballard (vpravo)

Tím záchranárov dospel k rozhodnutiu odvolať pátranie v stredu po ďalšom neúspešnom dni. Haidri dodal, že to bolo pre všetkých “veľmi bolestivé rozhodnutie”. Záchranári, pakistanská armáda aj rodiny a priatelia horolezcov robili všetko čo bolo v ich silách, aby ich našli, dodal Haidri.

Talian Daniele Nardi (42) a Brit Tom Ballard (30) sú nezvestní už viac ako týždeň po tom, ako ich na vrchu Nanga Parbat (8125 m), ležiacom v severnom Pakistane, zastihlo nepriaznivé počasie.

Po dvojici horolezcov tento týždeň znova s pomocou dronov na pakistanskej osemtisícovke pátrali skúsení horskí záchranári zo Španielska a Pakistanu. Záchrannú misiu však komplikovalo mimoriadne lavínové nebezpečenstvo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj