Pakistan pri zásahu voči militantom prevzal správu nad 182 náboženskými školami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Islamabad 7. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-B.K. Bangash)

Pakistanské úrady prevzali pri zásahoch voči zakázaným militantným organizáciám kontrolu nad 182 náboženskými školami a zadržali viac ako 100 ľudí. Informovalo o tom vo štvrtok pakistanské ministerstvo vnútra

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Pakistánske jednotky

Rezort vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra Reuters, uviedol, že orgány “do dnešného dňa preventívne zadržali 121 ľudí” a prevzali kontrolu nad náboženskými školami či nemocnicami.

Pakistanské úrady začali tento týždeň s tvrdými zásahmi voči militantným skupinám.

Pakistan zažíva v ostatných dňoch stupňujúci sa medzinárodný tlak vyvolaný samovražedným bombovým útokom pakistanskej militantnej skupiny v indickom Kašmíre zo 14. februára. Pri tomto útoku zahynulo 40 príslušníkov indickej polovojenskej polície.

Islamabad popiera, že by pomáhal militantom, a zároveň tvrdí, že jeho najnovšie zásahy voči zakázaným skupinám s medzinárodným tlakom nijako nesúvisia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj