Košice 4. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

V budove polikliniky Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice na pracovisku Trieda SNP 1 bol zrekonštruovaný a uvedený do prevádzky nový moderný výťah za takmer 54-tisíc eur. Bol menený ako súčasť na tento rok plánovanej výmeny celkovo 13 výťahov v oboch areáloch nemocnice za takmer 1,2 milión eur. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Košice Ivana Vaněková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Pacienti a záchranári pred výťahmi v nemocnici Louisa Pasteura na Triede SNP v Košiciach

„Nový moderný výťah spĺňa svojim rekuperačným pohonom v energetickej triede A okrem funkčných aj vysoké energetické a bezpečnostné štandardy. Zavedením do prevádzky sa skvalitní a urýchli vertikálna preprava osôb na pracoviská polikliniky,“ uviedol vedúci odboru technických a prevádzkových činností Branislav Ropek.

Pôvodný nefunkčný výťah zastaranej konštrukcie, ktorý bol z bezpečnostných dôvodov vyradený z prevádzky, bol demontovaný a nahradený novým moderným prístrojom. Kapacita sa z nosnosti 250 kilogramov pre tri osoby zvýšila na 450 kilogramov s prepravnou kapacitou šesť osôb a rýchlosťou prepravy jeden meter za sekundu. Výťah chodí od podzemného podlažia až na siedme poschodie polikliniky.

Predmetnú zákazku realizovala externá firma s celkovým nákladom 53 800 eur bez DPH.

Počas roka bude postupne vymenených viacero výťahov v oboch areáloch UNLP Košice. Ide o osem výťahov na Triede SNP a päť výťahov na Rastislavovej ulici. Predpokladané ukončenie prác na všetkých výťahoch je naplánované na september 2020. „Preto prosíme návštevníkov aj zamestnancov o trpezlivosť pri realizácii prác. Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice,“ dodala Vaněková.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj