Bratislava 6. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/Bratislavský samosprávny kraj)

Pacienti v Bratislavskom kraji, ale aj ostatných krajoch si môžu z pohodlia domova pozrieť, či ich lekár ordinuje, alebo je na dovolenke

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto:

Zistia to na webovej stránke www.e-vuc.sk, kde nájdu zoznam nahlásených dovoleniek, ale aj dôvody iných neprítomností v ambulanciách podľa jednotlivých krajov. Uviedla to dnes hovorkyňa Bratislavského kraja Lucia Forman v tlačovej správe.

Poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti majú podľa Forman zo zákona povinnosť zabezpečiť za seba zastupovanie počas dovolenky a o zástupcovi musia informovať samosprávny kraj. Zastupovanie si medzi sebou lekári spravidla vopred dohodnú, aby predišli nedorozumeniam a sťažnostiam pacientov.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba takisto potvrdil, že vždy má každý dovolenkujúci lekár za seba určenú náhradu. „Ak však berú pacienti nejaké lieky dlhodobo, určite je lepšie spomenúť si na to skôr ako deň pred dovolenkou a vyriešiť to v predstihu,“ dodal.

Na webovej stránke www.e-vuc.sk zistia pacienti aj to, kto je ich lekár a do ktorého rajónu patria. Na jednom mieste nájdu pacienti zoznam všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ako aj informácie o ambulantnej pohotovostnej službe, lekárenskej pohotovostnej službe, lekárňach a výdajniach zdravotníckych pomôcok, ambulantných a ústavných zdravotníckych zariadeniach, či agentúrach domácej ošetrovateľskej činnosti.

Na stránke sú dostupné kompletné kontakty na poskytovateľov a dá sa tu overiť aj platnosť vydaného povolenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj