Bratislava 20. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko/MV SR)

Ozbrojené sily ponúkli v súvislosti s výskytom nového koronavírusu letové hodiny, ktoré majú predplatené v rámci programu SALIS, pre prepravu zdravotníckeho materiálu. V pohotovosti na prepravu materiálu podľa požiadaviek ústredného krízového štábu sú naďalej aj dopravné lietadlá a vrtuľníky Ozbrojených síl (OS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Ponúkli sme však aj využitie našej strategickej rezervy v doprave v rámci projektu SALIS pre zabezpečenie pomoci občanom Slovenskej republiky,“ povedal náčelník Generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko. Vysvetlil, že ozbrojené sily disponujú v rámci spojeneckého projektu SALIS strategickou leteckou dopravnou kapacitou v podobe veľkokapacitných transportných lietadiel, ktoré sú pravidelne využívané na prepravu osôb a materiálu.

Profesionálni vojaci sa naďalej podieľajú aj na ochrane hraničných priechodov a asistencii pri vstupoch do nemocníc. Okrem bratislavských Kramárov a nemocnice v Trebišove nasadili od piatka vojakov aj pri vstupoch do nemocníc v Martine, Nitre a Nových Zámkoch. „Zároveň sme pripravení nasadiť ďalšie sily a prostriedky podľa požiadaviek Policajného zboru a ústredného krízového štábu,“ zdôraznil Zmeko.

Ako ďalej priblížilo MO SR, vojenské zdravotníctvo nasadilo 28 lekárov a 64 zdravotných sestier v civilných zdravotníckych zariadeniach. Zároveň je 13 kontajnerov z poľnej nemocnice využitých k rozdeľovaniu prichádzajúcich pacientov v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj