Praha 7. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

V pondelok 5. augusta tlačový hovorca prezidenta Miloša Zemana Jiří Ovčáček na svojom facebookovom profile vyjadril svoj skeptický vzťah voči problematike zmeny klímy. Vysvetlil tiež, čo má podľa neho klimatizmus spoločné s nacizmom a boľševizmom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jiří Ovčáček

Ovčáček uverejnil na svojom Facebooku post, v ktorom uviedol, že klimatizmus sa môže stať svojimi dôsledkami podobným boľševizmu a nacizmu. Vysvetlil to tým, že tieto tri fenomény majú rovnaký základ – “nenávidia človeka a milujú masu”.

K tomuto postu bol priložený článok “SVET: Nenasledujte falošných prorokov”, ktorý bol uverejnený na portáli Neviditeľný pes.

Autor tohto článku je skeptický voči otázke zmeny klímy. Podľa neho nie je preukázané, že terajšia klimatická situácia je spojená s priemyselnou civilizáciou a spôsobom života ľudí v rozvinutých krajinách. Autor ostro kritizuje tých, ktorí podľahli mainstreamu a tvrdia, že zmena klímy je prírodná anomália, ktorú je nutné zastaviť, nie považovať za prirodzenú vec.

Autor sa pýta: Ako majú byť udržiavané prírodné pomery, ktoré existovali niekedy okolo 60. rokov minulého storočia? Predpokladá sa, že to môže byť spojené s tým, že to je doba, ktorá zatiaľ nezmizla z pamäte ideológov klimatického alarmizmu.

Navyše, autor vyčíta alarmistom, že zneužívajú “diskrepancie medzi individuálnou ľudskou skúsenosťou, ktorá je veľmi krátkodobá a podstatou klimatických zmien, ktoré majú veľmi dlhodobý charakter a príčiny”. V politickej ideológii otázka klimatických zmien “prebrala úlohu nového náboženstva”.

“Svoju autoritu títo moderní šamani opierajú o svoju údajnú znalosť, ako ovplyvniť nadľudské sily, ktoré riadia svet, v ktorom žijeme a spôsobujú nám rôzne utrpenia či prinášajú potenciálne existenčné hrozby. Metódou, ako to dosiahnuť, a pritom získať vplyv na masy, je dnes taký ako kedysi, obeta. Ľudia sa majú pre uspokojenie ‘božstiev’ zriecť niečoho, čo považujú za obzvlášť dôležité, cenné a potrebné pre svoj doterajší život. Tým odčinia svoje hriechy a uspokoja ‘božstvo’ (v našom prípade bola na tento piedestál postavená úroveň CO2 v atmosfére),” uvádza autor.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj