Nitra 29. januára 2019 (HSP/Foto: Ľudmila Synaková)

Dômyselné snímacie zariadenia s 360-stupňovým pokrytím, umiestnené na stĺpoch verejného osvetlenia, nepretržite snímajú rušnú časť mesta posiatu barmi a diskotékami. Táto lokalita v Nitre bola i doteraz sledovaná stacionárnymi kamerami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke otočná kamera

Tie však nestačili pokrývať celé územie a keďže verejnosť a najmä občania bývajúci v tejto časti mesta, neustále poukazovali na rušenie nočného pokoja, radnica sa rozhodla pre zvýšený monitoring otočnými kamerami a SOS tlačidlami.

„Kamery sú inštalované po celom úseku Mostnej ulice v smere od kruhového objazdu až po odbočku na Farskú ulicu, ďalšie štyri otočné kamery sú na priľahlej Kmeťkovej ulici. V podstate sú na každých sto metroch, “ informoval Silvester Nitry, zástupca náčelníka Mestskej polície v Nitre.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke otočná kamera

Zavládne na uliciach Mostná a Kmeťkova pokoj?

Celé toto územie je zároveň v zvýšenej pozornosti nitrianskej Mestskej polície, ktorá nad bezpečnosťou občanov bdie spolu s Policajným zborom SR.

„Prakticky každú noc na tomto mieste registrujeme bitky. Policajti od seba otŕhajú podgurážených návštevníkov. Najrušnejšie tu býva v noci zo stredy na štvrtok, z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu. Musím však povedať, že odkedy sú tu nainštalované nové otočné kamery a SOS tlačidlá, ešte sme nezaznamenali ani jedno reálne volanie o pomoc. Išlo len o akési pokusné, či náhodné stlačenie,“ skonštatoval Silvester Nitry.

„Pri stlačení SOS tlačidla sa rozsvieti kritické miesto na mape s obrazom inkriminovaného miesta. Občanov môžem ubezpečiť, že po zhodnotení reálnej situácie dispečerom sa polícia vie okamžite skontaktovať s osobou, ktorá tlačidlo použila a zasiahnuť,“ dodal.

Prvé kamery na monitorovanie verejného priestoru boli do nitrianskych ulíc osadené v roku 2001. Úplne prvá kamera monitorovala Palárikovu ulicu, druhá z rohu budovy Ponitrianskeho múzea mala pod kontrolou Svätoplukovo námestie, tretia kamera sledovala Mostnú ulicu.

Ľudmila Synaková


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj