Bratislava 11. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Predseda Smeru-SD Robert Fico venuje tento týždeň stretnutiam v regiónoch. “Osobný kontakt, debata a potom podanie rúk boli pre mňa nielen v osobných vzťahoch, ale aj v politike vždy kľúčové. Vnútrostranícku diskusiu, a to na každej úrovni, som v pondelok odštartoval v Trnave a Nitre,” uviedol Fico na svojom profile na sociálnej sieti Facebook

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany Smer – SD Robert Fico

Podľa jeho slov je hlavnou témou stretnutí, ako pretaviť vynikajúce výsledky krajiny do dobrého výsledku strany Smer-SD vo voľbách tak, aby sociálna demokracia na Slovensku nedopadla ako v Česku. Dnes očakáva otvorenú a podnetnú debatu v Žiline a Trenčíne.

“Úprimne sa na vás teším v každom krajskom meste,” dodal Fico.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v piatok vystúpil na verejnosti prvýkrát od májových eurovolieb. Ako uviedol na vyhlásení pred centrálou strany Smer-SD, bol na otvorení výstavy v Mostare v Bosne a Hercegovine s ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou a chodil po Slovensku.

Na tému diania v strane Smer-SD uviedol, že chce potiahnuť stranu ako jej predseda do parlamentných volieb v budúcom roku. Fico sa nechcel vyjadriť k vyhláseniam niektorých jeho straníckych kolegov, na zmenu vo vedení strany nevidí dôvod. Predseda Smeru napriek tomu pripustil vnútrostranícku diskusiu, ale bez mediálnych odkazov či komentárov. ”

Naozaj vedieme v strane diskusiu, pretože by sme neradi skončili ako českí sociálni demokrati, ktorí išli do volieb s výbornými výsledkami krajiny a aj napriek tomu neuspeli. Spúšťam vnútrostranícku diskusiu, pričom sa budeme rozprávať s okresnými, krajskými a inými štruktúrami o našej politike,” povedal Fico.

Niektoré okresné štruktúry strany po posledných eurovoľbách, v ktorých Smer prvýkrát po dlhých rokoch nevyhral, poslali vedeniu list. V ňom žiadali odchod Fica a aj Roberta Kaliňáka z ich súčasných postov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj