Bratislava 19. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Martin Baumann)

Slávnostné podujatie k 30. výročiu Nežnej revolúcie sa uskutoční v deň výročia 17. novembra v budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Program budú vysielať vo verejnoprávnej televízii RTVS v „adekvátnom a celovečernom“ formáte. Uvádza sa to v návrhu prípravy podujatí k výročiu Nežnej revolúcie, ktorý dnes vláde predložil premiér Peter Pellegrini

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Návrh kabinet odobril s tým, že ministerka kultúry Ľubica Laššáková bude ešte musieť predložiť návrh organizačného aj finančného zabezpečenia podujatí.

„Tridsiate výročie Nežnej revolúcie je príležitosťou prezentovať úspešný príbeh samostatnej Slovenskej republiky, ktorá sa aj vďaka novembrovým udalostiam roku 1989 mohla vydať vlastnou cestou. Vytvára sa priestor pre pripomenutie si, ako sa postupne napĺňala túžba verejnosti po slobodnom a lepšom živote v demokratickom štáte. P

re Slovensko je osobitne dôležité využiť výročie Nežnej revolúcie na prehĺbenie spoločenskej súdržnosti, rovnako ako pri minuloročných pripomenutiach osmičkových dejinných udalostí,“ uvádza sa v materiáli. Toto výročie podľa materiálu zároveň poskytuje príležitosť prezentovať úspechy Slovenska – spoločenské, politické, hospodárske či kultúrne.

„Je to príležitosť demonštrovať medzinárodné postavenie Slovenskej republiky, ktorá je pevnou súčasťou Európy, geopoliticky jednoznačne ukotvená v západnom svete a garantom stability v regióne,“ píše sa ďalej v návrhu.

Tomu, že Slovensko je úspešnou krajinou, vďačíme práve tomuto významnému historickému medzníku, pripomína materiál. „Ponúka sa tak možnosť prostredníctvom celospoločenských diskusií, ale aj elektronických i printových médií posilňovať sebavedomie občanov Slovenskej republiky a hrdosť na svoju štátnosť. V mladých ľuďoch podnecovať pozitívne vnímanie vlastnej spoločnosti, ktorá mnohé ideály a myšlienky 17. novembra pretavila do súčasnosti,“ naznačuje materiál ďalší program k oslavám Nežnej revolúcie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj