Košice 31. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot SANA)

Košice sa 4. apríla zapíšu na filmovú mapu sveta jedinečným podujatím, aké nemá v európskom priestore obdobu. Je určené výlučne autorom filmovej hudby a umožní im konfrontovať svoju originálnu filmovú hudbu v sútaži Film MusicContest. Prihlásili autori z 38 krajín. Trojica porotcov z USA, Veľkej Británie a Slovenska videoprojekciou predstaví 14 finalistov v dvoch kategóriách a za sprievodu veľkého festivalového orchestra vyhlási absolútnych víťazov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Zahraničné delegácie, popri zoznámení sa s metropolou Východu – Košicami, navštívia kaštieľ v Humennom, pozrú si expozíciu obrazov v múzeu Andyho Warhola a predseda poroty Vlado Meller, jeden z najlepších amerických masteringových inžinierov, po prvýkrát v Európe odhalí tajomstvá svojej zvukovej mágie.

Za celou organizáciou projektu stojí košická Umelecká spoločnosť GONG a riaditeť FMC Vlado Železňák JR.

Projekt FMC

FMC-Film MusicContest je unikátna medzinárodná súťaž preautorov filmovej a TV hudby. V máji 2018 bola predstavená filmovým spoločnostiam vo francúzskom Cannes, v októbri sa konalo propagačné turné na balkánskom filmovom markete v Albánskej Tirane a vo februári tohto roku, na 69. ročníku filmového festivalu v Berlíne, bola nadviazaná konkrétna spolupráca s ďalšími partnermi z oblasti filmového priemyslu.

Filmových festivalov je viac, no súťaží pre autorov filmovej hudby, ktorá je významnou zložkou vizuálnych diel, je veľmi málo. FMC ako jediná súťaž svojho druhu umožní objaviť, pomôcť a zviditeľniť hudobných autorov z celého sveta, venujúcich sa komponovaniu hudby, vhodnej do filmu a televízie. Slovensko a Košice sa týmto môžu zapísať na mapu najvýznamnejších miest filmovej hudby.

Propagácia súťaže prvého ročníka prebiehala globálne, vo všetkých krajinách na všetkých kontinentoch v priebehu niekoľkých mesiacov. Zapojili sa do nej hudobní autori z 38 štátov sveta (USA, Canada, Japonsko, India, Čína, Brazília, Mexico a množstvo európskych krajín).

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Rudolf Geri

Finále sa uskutoční 4. apríla v Košiciach

Galakoncert je záverečným finále tohto ročníka s vyhlásením víťazov. Súťažiacich hodnotila medzinárodná porota, ktorá bude na galakoncerte osobne prítomná v zložení: Vlado Meller – americký majster hudobných albumov svetových hviezd ako CélineDion, Michael Jackson, PinkFloyd a ďalší, Paul Wiffen – autor zvukového dizajnu hollywoodskych veľkofilmov, britský spolupracovník H. Zimmera, Vangelisa, Paula McCartneyho a Rudolf Geri – slovenský hudobný skladateľ, aranžér, dirigent, autor hudby k množstvu filmov a divadelnej  a muzikálovej produkcie.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Paul Wiffen

Slávnostný galavečer  s vyhlásením víťazov sa uskutoční 4. apríla v budove Historickej radnice – Veľkásála, Hlavná ul. 59, Košice.

Prepredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a MIC Košice.

-olv-


Zdroj