Orbán prijal predstaviteľov kresťanov z Nigérie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 14. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)

Krízový stav migrácie a prenasledovanie kresťanov vo svete boli hlavnými témami utorňajšieho stretnutia predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána s predstaviteľmi kresťanských spoločenstiev v Nigérii

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Viktor Orban

Podľa agentúry MTI premiér prijal katolíckeho biskupa diecézy v Sokote Matthewa Hassana Kukaha a predsedu reformovanej kresťanskej cirkvi Church of Christ in Nations Dacholoma Datiriho, ktorí označili za tragické, že z Nigérie odchádzajú do cudziny milióny ľudí z dôvodu nedostatku národného zomknutia, náboženského násilia a chudoby. Žijú potom ponižovaní v rôznych kútoch sveta, navyše mnohí z nich páchajú trestné činy.

Na schôdzke, na ktorej sa zúčastnil aj štátny tajomník úradu vlády zodpovedný za pomoc prenasledovaným kresťanom Tristan Azbej, predseda maďarskej vlády zdôraznil, že záujmom všetkých afrických štátov je, aby sa ich občania nestratili vo víre svetovej migrácie. Za to však podľa Orbána nesie zodpovednosť aj Európa a iné rozvinuté oblasti sveta. Podotkol, že Maďarsko v rámci programu Hungary Helps už poskytlo pomoc pri obnove a prevádzke mnohých škôl, nemocníc a sociálnych zariadení v krajinách sužovaných konfliktmi na Blízkom východe i v Afrike.

Predstavitelia kresťanov v Nigérii sa poďakovali za pomoc Maďarska, ktorá je podľa ich vyjadrenia veľmi potrebná, pretože popri chudobe sa šíri v Nigérii aj náboženské násilie. Najviac prenasledovanými spoločenstvami sú práve tamojší kresťania, zdôraznili.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj