Orbán a Salvini môžu ovládnuť Európsky parlament pod jednou podmienkou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 19. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/ANSA-Alessandro Di Meo

Nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu môžu viesť k tomu, že väčšinovú skupinu budú formovať euroskeptické, populistické a krajne pravicovej strany. To však bude možné, ak sa tieto strany spoja. Informuje britský časopis Independent

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Matteo Salvini

Podľa posledných oficiálnych odhadov tri pravicové euroskeptické skupiny Európa slobody a priamej demokracie (EFDD), Európski konzervatívci a reformisti (ECR) a Európa národov a slobody (ENF) by mohli spoločne obsadiť 184 miest v EP, čo je o 4 miesta viac než by mohla získať stredopravicová Európska ľudová strana, ktorá je najväčšou európskou politickou stranou.

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini a maďarský premiér Viktor Orbán vyzvali euroskeptické, protiimigrantské a krajne pravicové strany, aby sa postavili do jednej osi a prevzali kontrolu nad inštitúciami Európskej únie.

Independent však uvádza, že zjednotenie týchto strán je skomplikované rozpormi, ktoré existujú medzi nimi, a preto formovanie jednotnej osi je podľa niektorých odhadov zatiaľ nepravdepodobné.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj