Bratislava 7. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková, Ľudovít Vaniher)

Odstúpenie podpredsedu Národnej rady (NR) SR Martina Glváča (Smer-SD) je nádejou pre Slovensko, myslí si predseda opozičnej SaS Richard Sulík. Podľa liberálov nepoškodzoval Glváč iba vládnu koalíciu, ale aj imidž celého Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Richard Sulík

„Tlak demokratickej opozície zabral,“ uvádza sa v stanovisku SaS, ktoré dodáva, že Glváč bol hanbou Slovenska. „Celému Slovensku bolo jasné, že človek s takouto povesťou a takýmto prepojením na mafiu, nemôže zastávať funkciu podpredsedu NR SR,“ myslí si Sulík. Dodal, že sa ukázalo, že práca opozície má zmysel, a že Glváč odstúpil aj kvôli tlaku a snahe o opätovné zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.

Smer-SD pripomína opozičným politikom, že teraz je rad na nich

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v minulosti viackrát avizoval, že bude stáť za akýmkoľvek rozhodnutím Martina Glváča. Zároveň je potrebné pripomenúť niektorým opozičným politikom, že teraz je rad na nich.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Fico

V reakcii na Glváčovo odstúpenie z funkcie to pre TASR uviedol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. V tejto chvíli podľa jeho slov zatiaľ nie je jasné, koho strana namiesto Glváča nominuje na post podpredsedu Národnej rady SR.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj