Bratislava 19. novembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Krajský inšpektorát práce v Trenčíne v septembri tohto roku opätovne potvrdil, že sa úradujúci viceprimátor Prievidze Ľubomír Maxina dopustil ako zástupca mesta v spoločnosti Prievidzske tepelné hospodárstvo, a.s. “šikany” na svojich podriadených. Kým jeho obete sú do dnes v starostlivosti psychiatrov a ďalších odborníkov, on naďalej požíva dôveru primátorky Prievidze a poslankyne NR SR Kataríny Macháčkovej

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Katarína Macháčková

Žiadame, aby pán Maxina okamžite opustil miesto viceprimátora Prievidze. Tu nejde o podozrenia zo spáchania “šikany”, ale o opätovne potvrdený verdikt kompetentným orgánom. Veríme, že primátorka Macháčková, ktorá ako podpredsedníčka strany SPOLU verejne žiadala odchod ľudí z verejných funkcií už pri podozrení z ich zlyhania, nebude v prípade svojho straníckeho a komunálneho kolegu postupovať inak. Len pripomíname, že “šikanu” zo strany pána Maxinu potvrdila pri svojom vyšetrovaní aj polícia, ktorá nezačala trestné stíhanie iba preto, že náš trestný poriadok zatiaľ nepozná tzv. “bossing”. Po zverejnených zisteniach je neakceptovateľné, aby volený zástupca ostal po takomto zlyhaní v akejkoľvek verejnej funkcii. 

Kauza šikany sa na verejnosť prevalila začiatkom roku 2016 potom ako zamestnankyne Prievidzského tepelného hospodárstva Alena Pešlová a Katarína Oršulová zverejnili prvé rozhodnutie inšpektorátu práce. Maxina ho síce napadol na súde, ten ho pre formálne nedostatky zrušil, ale inšpektorát opätovne potvrdil, že sa pán Maxina v roku 2012 dopustil voči obom zamestnankyniam neprimeraného psychického nátlaku. Ten sa prejavoval nadmernou kontrolou, vyhrážkami a verbálnymi útokmi. 

Odvolanie Maxinu prostredníctvom petície žiadali po prevalení kauzy aj tisícky občanov Prievidze. Šikanovaných žien sa v tom čase verejne zastal aj prezident Andrej Kiska, ktorému sme doručili našu petíciu. Na stranu šikanovaných žien sa vtedy postavili aj europoslankyne Monika Beňová, či Lucia Ďuriš Nicholsonová. K ich výzvam sa pripojili aj ďalšie osobnosti ako napríklad herečka Zdena Studenková, katolícky kňaz a publicista Karol Lovaš a ďalší.

Ani po rokoch sa neviem zmieriť s tým, že primátorka Macháčková nevypočula výzvu vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku, aby zasiahla. Neurobila tak napriek tomu, že šikanu potvrdil nielen kompetentný úrad, ale aj takmer všetci naši kolegovia. Vnímam to ako neuveriteľnú aroganciu moci,” vyhlásila Alena Pešlová. 

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj