Bratislava 17. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)

Už o niekoľko mesiacov bude Slovensko opäť stáť na križovatke. Aj v prezidentských voľbách ľudia rozhodnú, či sa vydáme cestou prázdneho populizmu alebo smerom k spravodlivému a prosperujúcemu Slovensku

Na snímke Igor Matovič a Veronika Remišová (OĽaNO)

Medzi záujemcami o funkciu prezidenta sú traja kandidáti, ktorí by v prípade zvolenia mohli byť dôstojnou hlavou štátu. Sú nimi Zuzana Čaputová, František Mikloško a Robert Mistrík. Keďže však z väčšej časti oslovujú podobných voličov, rozdrobenosť hlasov zásadne zvyšuje šance iných kandidátov s pochybnou minulosťou, ktorí by Slovensku nepriniesli nič dobrého.

Očakávame, že spomenutí kandidáti využijú pokojnejšie obdobie na konci roka, uprednostnia záujmy Slovenska pred vlastnými ambíciami, dokážu sa dohodnúť na jednom spoločnom kandidátovi z ich radov a jeho meno verejnosti oznámia ešte pred samotným vyhlásením volieb a zabránia tak prepadnutiu akýchkoľvek hlasov.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) si uvedomuje dôležitosť spolupráce demokratických opozičných síl pred prezidentskými voľbami. Preto sa zaväzujeme, že v prípade takto vzniknutej dohody troch kandidátov podporíme ich spoločného prezidentského kandidáta.

V prípade, ak do termínu vyhlásenia prezidentských volieb nevznikne vzájomná dohoda spomenutých kandidátov, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) následne oznámi postup hnutia v prezidentských voľbách.

V mene hnutia vyjadrujeme túžbu, aby Slovensko malo dobrého, dôstojného a odvážneho prezidenta. Svojim zodpovedným rozhodnutím k tomu môžu prispieť všetci traja kandidáti.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj