Bratislava 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:OĽaNO)

Opozičné hnutie OĽaNO vyjadruje pred druhým kolom prezidentských volieb podporu Zuzane Čaputovej. Na stredajšej tlačovej konferencii to aj v spoločnosti ďalších poslancov z klubu vyhlásil líder OĽaNO Igor Matovič

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič (OĽaNO)

“Vyjadrujeme podporu obyčajnej žene. Tak vnímame Zuzanu Čaputovú a práve to nám na nej imponuje. Má príbeh, ktorý zapadá do nášho scenára boja proti zlu a za obyčajných ľudí. Práve tá obyčajnosť v nej, a to, že má aj chyby, z nej robí obyčajnú ženu, ktorú vo voľbách veľmi radi podporujeme,” ozrejmil Matovič.

Na druhej strane podľa jeho slov jej protikandidát Maroš Šefčovič reprezentuje minulosť. “Vstúpil do strany, aby mal pre seba a svoju rodinu výhodu a zaprel samého seba. Je schopný urobiť čokoľvek, aby sa posunul v kariére ďalej,” myslí si, pričom opomína vstup Čaputovej do omnoho nebezpečnejšej strany Progresívne Slovensko než strana so zašlou slávou KSS.

Druhé kolo volieb teda Matovič vidí ako boj obyčajnej ženy voči kariérnemu komunistovi, ktorý je ochotný urobiť pre svoju kariéru čokoľvek. “Aj keď nesúhlasím s názorom Zuzany Čaputovej na adopciu detí osobami rovnakého pohlavia, nebráni mi to povedať, že viac verím úprimnej liberálke, ako neúprimnému kresťanovi. Ja osobne ju budem voliť,” deklaroval.

Kým Čaputovej odpúšťa chyby “obyčajnej ženy”, Šefčovičovi šéf OĽaNO chyby “obyčajného muža” neodpustí. Neprijíma ani Šefčovičove snahy o zmier s Cirkvou a oficiálnu podporu tradičným hodnotám, kým Čaputová kompromisy v liberálnom smerovaní nepripúšťa, naopak, snaží sa umlčať Cirkev a kresťanov argumentovaní o láske, slušnosti či súcite.

Matovič zároveň vyzval ľudí a podporovateľov Čaputovej, aby nepodľahli peknému počasiu, ktoré má byť v sobotu (30. 3.) a išli voliť. “Nie je to voľba medzi kresťanmi a liberálmi. Je to zápas o Slovensko, ktorý musíme vyhrať,” dodal.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj