Praha 18. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Server Manipulátori dnes zverejnil článok, v ktorom uvádza, že český prezident Miloš Zeman pri svojej sobotňajšej návšteve Bratislavy viezol novinára z Parlamentných listov v prezidentskej limuzíne. Proti tomuto tvrdeniu sa však ohradil hradný hovorca Jiří Ovčáček, ktorý požaduje ospravedlnenie. Ako to v skutočnosti bolo?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jiří Ovčáček

Český prezident Miloš Zeman Bratislavu navštívil v sobotu 16. novembra a okrem iného v slovenskej metropole s prezidentkou Zuzanou Čaputovou otvoril Český dom.

A práve k Českému domu podľa tvrdenia člena Rady Českej televízie Zdeňka Šarapatka, ktoré neskôr zverejnil aj server Manipulátori, mal s prezidentom limuzínou prísť aj zástupca šéfredaktora Parlamentných listov Radim Panenka.

Zdeněk Šarapatka v nedeľu na svojom Facebooku napísal, že v prezidentských limuzínach prišli Panenka z Parlamentných listov a Ľuboš Procházka z Frekvence 1.

„Tiež si vozíte do práce svoju Panenku? V prezidentských limuzínach Zemanovej delegácie v Bratislave prišli včera do Českého domu aj zást. šéfredaktora rusáckých PL, boyfr. prezidentovho hovorcu Panenka a spriaznený šéfredaktor spravodajstva Frekvence 1 Procházka. Za naše.. Ostatní novinári po svojich.. a za svoje,napísal Šarapatka.

Manipulujúci klamári

Tlačový hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček však túto informáciu na Facebooku poprel a uviedol, že mediálny sprievod jazdil klasicky mikrobusom.

Server Manipulátori klame ako keď Rudé právo tlačí. Na slovenský mediálny doprovod nejazdil prezidentskými limuzínami, ale klasicky mikrobusom, ako je úplne bežné. Okamžite sa ospravedlňte, manipulujúci sprostí klamári!“ uviedol Ovčáček na sociálnej sieti.

Ovčáček sa na Facebooku pustil tiež do Miloša Gregora, ktorý správu servera Manipulátori zdieľal na svojom profile. Práve Gregor sa dlhodobo venuje téme dezinformácií a fake news. Gregor tiež napísal publikáciu Najlepšia kniha o fake news dezinformáciách a manipuláciách!!! Ten následne svoj príspevok z Twitteri zmazal.

Pasuje sa div nie do úlohy vrchného, bojovníka s dezinformáciami, chrlí o tom knihy, rozpráva v školách. A potom šíri verejne lož!,čuduje sa Ovčáček.

Otvorenie Českého domu v Bratislave

Český dom v Bratislave bol prezidentmi Česka a Slovenska Milošom Zemanom a Zuzanou Čaputovou slávnostne otvorený v sobotu. Zeman vznik Českého domu dlhodobo podporoval.

Človek si má občas splniť nejaký sen, a jedným z mojich snov bolo otvorenie Českého domu v Bratislave. Trvalo to päť rokov, neustále výhovorky, že to nejde, ale nakoniec sme našli spriatelené duše, ktoré nám v tom pomohli,vyhlásil prezident ČR.

Treba poznamenať, že Zeman poďakoval českému veľvyslancovi, príslušným ministrom a ďalším osobám, ktoré sa na realizácii podieľali.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj