Praha 30. decembra 2018 (HSP/Foto: Facebook T. Okamura)

Niektorí novinári, experti v mediálnej oblasti a „triezvejší“ politici tvrdia, že v  súčasnosti panuje oveľa tvrdšia cenzúra ako za starých čias, teda, ako mnohí hovoria, „za komunistov“. Okamura vraví, že slniečkari, liberáli a mainstream majú plné ústa slov o nezávislosti, demokracii, slobode prejavu, médií a zhromaždení, ale akonáhle sa nájde niekto, kto má aspoň trochu odlišný názor ako oni, hneď sa ho snažia umlčať alebo zlikvidovať

Na snímke Tomio Okamura

Posúďte sami, ako to bolo pred tými 30 až 50 rokmi. Samozrejme, musíme uznať, že sa vtedy neoplatilo kritizovať “rodnú“ komunistickú stranu, vyššie vedenie strany a štátu, niektorých funkcionárov, ale… vlastne to bolo takmer všetko. Iné chyby, prehrešky, priestupky a zločiny bolo možné kritizovať – verejne a v médiách.

V súčasnom, podľa slniečkarov a mainstreamu, období slobody, demokracie a liberalizmu sa nedá kritizovať pomaly nič z toho, čo hlása slniečkarstvo. Existujú, ako aj pred desaťročiami, „nedotknuteľní“ politici, funkcionári a „kompetentní“. Je aj celý zoznam tém, ktorých sa radšej netreba dotýkať, pretože vás hneď označia za nepriateľa, rasistu, fašistu, agresora a pod.

No skúste povedať, že nechcete, aby do Európy prichádzali davy moslimských migrantov. Hneď vás označia za…. ale veď to viete. Pokúste sa pokojne vysvetliť, že nepodporujete multikulturalizmus a globalizmus, ale nie preto, že ste rasista či nacionalista, ale preto, že chcete, aby Európa zostala európskou, prajete si, aby vaše deti a vnuci mali možnosť žiť podľa svojho vedomia, svedomia a našich tradícií a zvykov, mali možnosť navštevovať kostoly a nemuseli povinne utekať do mešity…

Takisto skúste povedať, že sa vám nepáčia tie reality šou, ktoré denno-denne organizujú občania s inou orientáciu. Hneď bude z vás rasista, fašista, netolerantný debil a pod. Ale pritom nechcete nič zlé. Nech si títo ľudia s tou alebo inou odlišnou orientáciu šťastne a pokojne žijú a robia si, čo chcú. Nech iba nelanária iných do svojich radov a nepropagujú všetky svoje „odlišnosti“, pretože v konečnom dôsledku to vedie k vymieraniu ľudstva, alebo naši predkovia sa dostanú do takého štádia, že… radšej o tom ani nebudeme hovoriť.

Pokúste iba zašepkať, že ste priaznivcom tradičnej rodiny, v ktorej je muž, žena a deti – a hneď vás obvinia z tých istých „hriechov“, čo aj v predošlom prípade, aj keď nevyslovíte ani jedno kritické slovo na margo tých „odlišných“… Hneď vám vysvetlia, že podobný názor mať nemôžete, pretože ak podporujete tradičnú rodinu, musíte bezpodmienečne vystupovať proti tým „odlišným“ – a to je zakázané. Obávam sa, že ak to takto pôjde aj ďalej, našim deťom a vnukom budú vysvetľovať, že tradičná rodina je to fuj, kriminál a zločin…

Máte odvahu povedať, že nechcete, aby Európska únia bola babkou v rukách Bieleho domu, ktorý ju pod všetkými zámienkami núti bojovať proti Rusku? Načo to robí? Je to jednoduché. Zatiaľ Washington má iba dvoch silných konkurentov – EÚ a Rusko (Čína a zopár ostatných sú ešte len na ceste). Ako zlikvidovať konkurentov? Stačí ich poštvať proti sebe a nech sa pozabíjajú. A vedenie EÚ je ochotné biť sa s Ruskom pre potešenie Bieleho domu…

V Rusku to dávno pochopili a navrhujú EÚ priateľstvo a hospodársku spoluprácu. Lenže vedenie únie, ako starý kôň, má klapky na očiach a stále chce sa hrať na psíka Bieleho domu a šteká na Rusko. No skúste povedať, že hospodárska spolupráca a dobré vzťahy je oveľa lepšie, ako studená vojna, sankcie a hádky. Hneď z vás bude agresor, „agent Kremľa“, nepriateľ, zločinec. A veď iba nechcete hádky a vyhrážanie sa zbraňami, nič iné…

V tomto zozname môžeme pokračovať a pomaly sa dopracujeme k tomu, že v súčasnej slobodnej a demokratickej dobe existuje asi viac tém, na margo ktorých nemôžeme diskutovať, ako tém, ktoré ešte môžeme preberať. Za to sa môžeme poďakovať väčšine našich politikov, liberálov a mainstreamových novinárov.

Podobný postoj má aj český poslanec Tomio Okamura, ktorý na svojej facebookovej stránke tiež priznal, že nastupuje tvrdá cenzúra, hon na bosorky a iné hry liberálov. „Nastupuje tvrdá cenzúra. Európska únia stále viac začína pripomínať Sovietsky zväz. Už tu zasa máme niekoho, kto si chce brať monopol na pravdu a určovať, čo je pravda a čo nie,“ píše.

„A na čele týchto aktivít ako obvykle stojí Česká televízia, ktorá na svojom webe píše (téme sa venovala posledná relácia Newsroom ČT24): „Falošné správy sa ako zaručená pravda nekontrolovateľne šíria internetom. Európska komisia preto chce zakročiť. Už požiadala o pomoc Facebook, Twitter i Google. Plánuje tiež posilniť rady pracovníkov a rekordne zvýšiť rozpočet špecializovanému tímu,“ cituje poslanec.

„Súdruhovia komisári majú na pláne, napríklad, výrazné posilnenie špeciálneho tímu East Stratcom. Česká eurokomisarka Věra Jourová z Babišovho hnutia ANO dokonca hovorí o tíme rýchleho nasadenia. Jedného človeka by v ňom mala mať každá členská krajina. Títo „špecialisti“ potom budú informácie vyhľadávať a „upozorňovať na cielenú manipuláciu“.

Podľa plánu eurokomisie by sa tím mal v priebehu dvoch nasledujúcich rokov posilniť až o päť desiatok pracovníkov a doterajší rozpočet 1,9 milióna eur (takmer 50 miliónov korún) by mal vzrásť viac než dvojnásobne – teda na päť miliónov eur (takmer 130 miliónov korún),“ uvádza Tomio Okamura.

„Takže tu máme opäť europropagandu platenú z peňazí nás všetkých. Už tu zasa máme niekoho, kto si chce brať monopol na pravdu a určovať, čo je pravda a čo nie. Iba sa čudujem, že v Bruseli ešte nevytvorili Ministerstvo pravdy podľa Georga Orwella,“ pochmúrne  vtipkuje český politik.

„Hnutie SPD hovorí otvorene, že súčasná EÚ musí skončiť. Je nereformovateľná. Musí nastať zmena v spolupráci slobodných a suverénnych európskych štátov bez diktátu Bruselu. A ja Vás prosím o podporu SPD v májových voľbách do Európskeho parlamentu, aby sme mohli tieto zmeny presadzovať,“ uzatvára svoj komentár český poslanec Tomio Okamura.

Eugen Rusnák


Zdroj