Okamura o skrytých stránkach dejín európskej integrácie: Európska únia bola od začiatku veľkým podvodom, tvrdí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Praha 2. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Po historickom vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie sa predseda českej strany SPD Tomio Okamura obrátil k histórii vzniku a vo svojom príspevku na Facebooku uviedol, že Európska únia od začiatku presadzovala iné ciele, než o ktorých otvorene hlásala

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke líder hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomio Okamura

Úmysel vytvoriť jednotný európsky superštát bol teda zakódovaný v prvopočiatkoch európskej integrácie podľa zámerov otcovzakladateľov, uvádza na svojej facebookovej stránke český poslanec Tomio Okamura s odkazom na knihu Veľký podvod (The Great Deception) britského novinára Christophera Bookera a výskumníka Richarda AE Northa. V knihe autori poukazujú na to, že hoci propagátori európskej integrácie chceli od prvopočiatkov vytvoriť jednotný európsky superštát, tak voličom podvodne predkladali, že sa jednať len o hospodársku spoluprácu a spoločný trh, aby voliči tento projekt od začiatku neodmietli.

Ako to všetko začalo? Podľa Bookera a Northa jej základy treba hľadať v takzvanej Monnetovej metóde. S jej konceptom prišli Francúz Jean Monnet a Brit Arthur Salter, ktorí obaja pôsobili v Spoločnosti národov. V roku 1931 vydali zbierku úvah United States of Europe, v ktorej naznačovali nadnárodné európske inštitúcie a princíp regionalizmu, ktorý mal oslabovať národný štát.

Monnetova metóda bola, že pod zámienkou ekonomickej nutnosti mala byť suverenita štátov postupnými krokmi odovzdávaná nadnárodným európskym inštitúciám s cieľom „čoraz užšej únie“ a vytvorenia jedného štátu. To teraz vidíme aj v prípade eura. Pre to, aby jednotná mena fungovala, chce vytvoriť jednotné dane, jednotný silný rozpočet Únie, jednotnú sociálnu politiku a jednotnú centrálnu eurovládu. Brusel chce postupne uchmatnúť právomoci národných štátov a postupne to tak robí,zdôrazňuje Okamura.

Neskôr, po 2. svetovej vojne, boli ich myšlienky realizované v Schumanovom pláne, ktorý sa stal začiatkom nadnárodnej integrácie a súčasnej Európskej únie a viedol k vytvoreniu Európskeho spoločenstva uhlia a ocele.

Robert Schuman, ,Otec Európy, hlasoval ako francúzsky poslanec pre Mníchovskú dohodu a bol členom Petainovej kolaborantskej vlády, aj keď je pravda, že sa neskôr pridal k protinacistickému odboju. Ešte zaujímavejší je ale fakt, že Schumanov plán nebol formulovaný Schumanom, ale Monnetom,“ uvádza český politik vo svojom príspevku.

Ďalej poukazuje na to, že v 50. rokoch minulého storočia Európske spoločenstvo uhlia a ocele malo všetky inštitúcie, ktoré neskôr fungovali v Európskom spoločenstve a Európskej únii, teda Vysoký úrad (neskoršiu Európsku komisiu), Zhromaždenie (neskorší Európsky parlament), Súdny dvor a Radu ministrov.

Úmysel vytvoriť jednotný európsky superštát bol teda zakódovaný v prvopočiatkoch európskej integrácie podľa zámerov otcovzakladateľov. Praktickým vyjadrením bola nadradenosť európskeho práva nad právom národným,“ nazdáva sa Okamura.

K aktuálnej kauze brexitu Okamura pripomenul, že argumentmi o tom, že európska integrácia znamená len voľný obchod, sa nechala obalamutiť vtedajšia ministerka Heathovej vlády Margaret Thatcherová.

Skryté dejiny európskej integrácie krok za krokom odhaľujú veľký európsky podvod, kedy bola občanom predkladaná vízia hospodárska spolupráca, ale za ich chrbtom sa konštruoval jednotný európsky superštát, uviedol na koniec Tomio Okamura.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj