Ohavný prípad v Británii: Muž dal kyselinou poleptať trojročného syna, asistovali mu pri tom traja naši Rómovia. “Svoj čin ani neľutujú”, uviedol sudca

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Worcester 8. marca 2019 (HSP/Foto:West Mercia Police)

Britský súd tento týždeň rozhodol o trestoch pre šesť osôb v prípade útoku kyselinou na trojročné dieťa. Najvyšší 16-ročný trest dostal otec dieťaťa, ktorému pri útoku pomáhali ďalší muži, ktorí v pracujú v Británii, no pochádzajú zo Slovenska.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Odsúdení v prípade útoku kyselinou na 3-ročného britského chlapca

Odsúdený hlavný organizátor útoku plánoval diskreditáciu svojej manželky a v lete 2018 si najal partiu mužov, ktorí útok vykonali v priestoroch obchodu.

Pri útoku došlo zraneniu dieťaťa použitím kyseliny z akumulátoru. Vykonávateľov na mieste útoku zachytili bezpečnostné kamery. Adam Čech sa k dieťaťu priblížil v predajni a vylial na neho kyselinu z malej plastovej fľaše.

Súd teraz rozhodol, že šesť mužov vrátane troch Rómov zo Slovenska 27-ročného Adama Čecha, 25-ročného Jána Dudiho a 22-ročného Norberta Pulka skončí za mrežami.

Sudca konštatoval, že muži vykonali hanebný zločin. Počas pojednávania so znechutením skonštatoval, že ani jeden z mužov neprejavil ľútosť nad svojím skutkom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj