Odbory a vedenie prepravcu SAS sa dohodli na novej kolektívnej zmluve, štrajk pilotov sa skončil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kodaň 3. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tove Eriksson/TT News Agency via AP)

Vedenie škandinávskej leteckej spoločnosti Scandinavian Airlines (SAS) sa v piatok s odbormi dohodlo na novej kolektívnej zmluve s trojročnou platnosťou. Znamená to ukončenie štrajku pilotov, ktorý za posledných šesť dní spôsobil rušenie viac ako 4 tisíc letov a zasiahol desaťtisíce pasažierov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke výkonný riaditeľ Škandinávskych aerolínií SAS Richard Gustafson

Dohoda počíta so zvýšením platov o 3,5 percenta v tomto roku, v rokoch 2020 a 2021 majú mzdy porásť o ďalšie 3, resp. 4 percentá. Dohoda zabezpečuje stabilitu do budúcnosti a zvyšuje flexibilitu, uviedol generálny riaditeľ SAS Richard Gustafson.

Časovo neobmedzený štrajk sa začal minulý týždeň po kolapse rokovaní o mzdách. Rozhovory sa obnovili vo štvrtok v Osle a podľa medializovaných informácií piloti pôvodne žiadali rast platov o 13 percent. Odborový zväz SAS Pilot Group zastupuje 95 percent pilotov prepravcu v Dánsku, Nórsku a Švédsku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj