Berlín 26. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-/Francois Mori)

Lothar Wieland, riaditeľ Ústavu Roberta Kocha, uviedol niektoré faktory, ktoré prispeli k pomerne nízkej úmrtnosti na následky koronavírusu v Nemecku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Nevieme presne, prečo to tak je. Ale domnievame sa, že tu zohrali úlohu niektoré faktory. Po prvé musíme jasne povedať, že nedochádza k podceňovaniu. V Nemecku boli testy vykonávané v širokej miere prakticky od samého začiatku, preto bol patogén včas detekovaný a objavili sme veľa ľahkých prípadov, ktoré by za iných podmienok nemuseli byť vôbec detekované. Ide o klinické príznaky, kašeľ má len o niečo viac ako 50%, takmer 40% má teplotu,“ povedal Wieland počas tlačovej konferencie v Berlíne.

Okrem toho podľa slov odborníka v Nemecku „doteraz neochorelo príliš mnoho starších ľudí“. Dodal, že priemerný vek pacientov je 45 rokov. Wieland sa domnieva, že to „je jedným z faktorov nízkej úmrtnosti v staršej vekovej skupine“.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Nemecku dosiahol 31 554 ľudí, z ktorých zomrelo celkom 149, uviedol v stredu Ústav Roberta Kocha.

V utorok ráno ústav hlásil 27 436 chorých a 114 mŕtvych. Ústav Roberta Kocha, ktorý je súčasťou ministerstva zdravotníctva, vedie štatistiku výskytu ochorení v krajine, ale jeho údaje sú publikované raz denne a líšia sa od údajov médií, ktoré vedú samostatné výpočty. Vedenie ústavu skôr uviedlo, že si je vedomé nezrovnalostí v údajoch, a vysvetlilo to „dočasným oneskorením“ a nutnosťou konsolidovať oficiálne správy regionálnych rezortov.

Najväčší počet prípadov bol zaznamenaný v Severnom Porýní-Vestfálsku (7 197), Bavorsku (6 558), Bádensku-Württembersku (6 069). V Berlíne bolo zaznamenaných 1 428 prípadov.

Pandémie COVID-19

Úrady ČĽR 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznáme pneumónie vo Wu-chan v centrálnej časti krajiny (provincia Chu-pej). Odborníci zistili pôvodcu choroby – nový typ koronavírusu.

WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie COVID-19. Dňa 11. marca generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) informoval o vyhlásení pandémie COVID-19.

K uplynulej strede sa vo svete koronavírusom nakazilo 435 366 ľudí, 19 618 pacientov na chorobu zomrelo a 111 870 sa z nej vyliečilo.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj