Bratislava 10. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) udelí osobnostiam, ktoré prispeli k spoločenskému a ekonomického rozvoju a k dobrej reprezentácii doma či v zahraničí ocenenie Samuela Zocha. Návrhy kandidátov môžu obyvatelia podávať do konca augusta, uviedla hovorkyňa Bratislavského kraja Lucia Forman

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke busta Samuela Zocha na budove NRSR na Župnom námestí

„Návrhy na ocenenia môže podávať obyvateľ Bratislavského kraja, občianske združenie či iná organizácia so sídlom v Bratislavskom kraji, a to do 31. augusta. Súčasťou nominácie musí byť aj súhlas nominovaného a jeho stručný životopis, prípadne iný záznam aktivít a úspechov,“ informovala Lucia Forman a dodala, že prihlasovací formulár je dostupný na internetovej stránke kraja www.bratislavskykraj.sk.

Kraj udeľuje ocenenia v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK a Pamätný list predsedu BSK, a to každoročne od roku 2003. Za ten čas ocenil viac ako sto laureátov. Od minulého roka pribudla nová kategória Historická osobnosť regiónu, v rámci ktorej prvú cenu udelil kraj in memoriam slovenskému hudobnému skladateľovi, pedagógovi a hudobnému teoretikovi Eugenovi Suchoňovi.

V roku 2018 získalo Výročnú cenu Samuela Zocha 11 nominantov. Dvojčatá Ján a Jozef Čapkovičovci boli ocenení za úspechy počas svojej futbalovej kariéry. Historik, prozaik, publicista, autor literatúry faktu a scenárista Pavel Dvořák dostal ocenenie za svoje úspechy, ktoré sa týkali zviditeľnenia Budmeríc a Bratislavského kraja na celom Slovensku i v zahraničí. Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci získali cenu vďaka úspechom vo vodnom slalome. Ján Longa bol odmenený cenou Samuela Zocha za celoživotnú prevažne pedagogickú činnosť v oblasti športu. Rektor Univerzity Komenského v Bratislave Karol Mičieta bol ocenený za svoje úspechy na akademickej pôde a vo vedeckej oblasti. Historik, dramaturg a režisér Vladimír Predmerský dostal cenu za svoje úspechy v divadelnej oblasti. Margite Rohlíčkovej udelil kraj ocenenie za vedenie folklórneho súboru Slnečnica v Gajaroch. Herečku Martu Sládečkovú ocenil kraj za jej pôsobenie na divadelných doskách i v televízii, filmoch, rozhlase či dabingu. Univerzitný profesor Ondrej Sliacky získal ocenenie za tvorbu literatúry pre deti a mládež.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj