Berlín 14. januára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Desiatky nadšencov si v nedeľu v berlínskom metre dali dole sukne a nohavice. Akcia No Pants Subway Ride (Jazda bez nohavíc) sa koná už niekoľko rokov. Pozrite sa, ako to vyzerá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Účastníci cestovali medzi stanicami Frankfurter Tor a Hermannplatz, ktoré najvyužívanejšími stanicami berlínskeho metra.

Prvýkrát No Pants Subway Ride prebehla v New Yorku pred 17 rokmi. Vtedy sa odvážilo ísť metrom v spodnom prádle len sedem ľudí. Dnes sa zúčastňujú tisíce ľudí v rôznych mestách. Akcia každoročne prebieha v januári. Pre účasť je potrebné len zájsť do metra, vyzliecť si nohavice a cestovať metrom s vyrovnaným pohľadom.

Účastníci sa majú správať, akoby sa nič nestalo, majú na sebe zimné bundy, čiapky i šály. Chýba len jeden detail nohavice. Uvádza sa, že cieľom je žart a zlepšenie nálady ostatných ľudí. Je to takzvaný sviatok hlúposti. Účastníci žiadaní, aby sa správali maximálne korektne a nerobili nič, čo by mohlo uraziť ostatných cestujúcich.

Neobvyklá súťaž

V minulosti vo Veľkej Británii prebehla neobvyklá súťaž – súboj palcov nôh. Pre ľavú a pravú nohu boli usporiadané rôzne kolá.

Je to niečo ako Armwrestling, ale na palcoch nôh! V prípade remízy je ohlásený ďalší súboj. Zápasníci robia úskoky, aby zvýšili svoje šance. Jeden z účastníkov si dokonca odstránil nechty na nohách a teraz neustále vyhráva dané zápasy.

Nie je to tak dávno, čo sa v Českej republike konala súťaž s názvom Strongmen’s Games . Daná súťaž pre amatérov i profesionálov sa tento rok konala už 8.-krát. Víťazom sa stal Čestmír Šíma, profesionálny Strongman a držiteľ českého rekordu v mŕtvom ťahu.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj