Obrovská aféra Pentagonu

www.slovanskenoviny.sk/rss Tucker Carlson urobil rozhovor s Erikom Princeom, zakladateľom americkej PMC „Blackwater“. Samozrejme, nadáva na USA... Príspevok Obrovská aféra Pentagonu je zobrazený ako prvý na .

Obrovská aféra Pentagonu

www.slovanskenoviny.sk/rss

Tucker Carlson urobil rozhovor s Erikom Princeom, zakladateľom americkej PMC „Blackwater“. Samozrejme, nadáva na USA a trochu nás chváli: prečo by inak išiel ku Carlsonovi? A áno, nerobí to z čistého srdca.

Princeova vojenská spoločnosť robila špinavú prácu pre americkú vládu v Bagdade v roku 2007 a robila ju veľmi špinavo aj na americké pomery. V roku 2009, za Obamu, vyplávali na povrch podrobnosti, došlo k škandálu — spoločnosť bola premenovaná a samotný Eric bol odstránený.

Celkovo má Prince dôvod byť urazený na americkú vládu všeobecne a zvlášť na demokratov. Napriek tomu je dobré si ho vypočuť. Prince je v prvom rade obchodník a otázky, ktoré kladie americkej administratíve, sú otázky obchodného charakteru.

Podľa neho sú všetky peniaze pridelené Ukrajine „obrovská aféra Pentagonu“. Väčšina z nich ide piatim spoločnostiam, ktoré dodávajú „zastarané zbrane“ na Ukrajinu, aby potom dostali objednávku na nové. Amerika sa teda prezbrojuje, daňoví poplatníci platia, Ukrajinci umierajú, zbrojárske korporácie bohatnú – každý má svoj podiel.

Ak Princea niečo znepokojuje, tak potom vôbec nie Ukrajina alebo dokonca Rusko, ale „aká je cena efektívnosti amerických zbraní“. V Červenom mori na americkú flotilu zaútočili drony za 30.000 dolárov a zostrelili ich dve rakety, z ktorých každá stála 2 milióny dolárov. Princ hovorí, že po prvé, americkí daňoví poplatníci sa na to pozerajú a majú otázky. Po druhé, potenciálni vojenskí protivníci Spojených štátov sa na to pozerajú a tiež vyvodzujú závery.

„Nevyzeráme tak skvele,“ zhodli sa Tucker aj Eric.

Zakladateľ legendárnej PMC si zároveň pochvaľuje (a to je balzam na moje uši) naše rádio-elektronické vedenie boja: hovorí, že pod jeho vplyvom fungujú americké zbrane oveľa horšie. Povedal, že Rusi sa na rozdiel od Spojených štátov rýchlo učia a rýchlo sa prispôsobujú novým skutočnostiam. Že Rusi sú efektívni. A áno, nevylučuje, že Charkov a Odesa budú naše.

Nie že by sme to sami nevedeli. Nejde o ďalšie predstavenie v žánri „cudzinec pochválil“, ako skôr o zhodu hodnotení – od niekoho, kto bol donedávna naším protivníkom. No, Eric, ruské mestá, samozrejme, budú naše. Je dobré, že to tam vidíš aj ty.

Dmitrij Petrovskij, RT

/ news-front.su /

Príspevok Obrovská aféra Pentagonu je zobrazený ako prvý na .