Bratislava 2. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský hokejový obranca René Vydarený predĺžil svoju spoluprácu s tímom ČEZ Motor České Budějovice. S nováčikom najvyššej českej súťaže podpísal novú zmluvu pre nasledujúcu sezónu. Odchovanec Slovana Bratislava v Česku pôsobí nepretržite od ročníka 2005/2006 a vo farbách Českých Budějovíc absolvuje už svoju jedenástu sezónu. Zvyšné štyri pridal ako hráč Hradca Králové

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke René Vydarený

René Vydarený má za sebou vskutku vydarenú sezónu. V 52 zápasoch druhej najvyššej českej súťaže nazbieral 30 bodov, keď k siedmim gólom pridal aj 23 asistencií (siedmy najproduktívnejší obranca v súťaži, pozn.). Zastával pozíciu asistenta kapitána a prispel k veľmi dobrým výkonom Českých Budějovíc. V „tabuľke pravdy“ nazbieral 39 plusových bodov a prispel k tomu, že klub z juhu Čiech vyhral až 50 z celkového počtu 58 stretnutí.

„Život v hokejovej kabíne ma stále baví a vďaka nemu si pripadám stále mladý. Som teda veľmi rád, že sme sa s trénermi a vedením dohodli na predĺžení zmluvy aj pre extraligu,“ skonštatoval pre klubový web 38-ročný obranca. V národnom drese Slovenska absolvoval poltucet svetových šampionátov a je držiteľom striebornej medaily z MS 2012. Takisto sa v roku 2014 predstavil na ZOH v ruskom Soči.

René Vydarený, ktorý v roku 1999 získal aj bronz na MS hráčov do 18 rokov, je aktuálne jediným Slovákom v drese ČEZ Motor České Budějovice. V nasledujúcich dňoch sa to však môže zmeniť. České média totiž informovali, že káder postupujúceho tímu z Chance ligy by mohol posilniť brankár Marek Čiliak. Ten však situáciu zatiaľ odmietol komentovať, pretože zmluva s Kometou Brnou mu vyprší až na konci apríla.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.


Hlavným správam


zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.


O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.


Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj