Bratislava 12. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Denník SME začiatkom týždňa v sérii článkov zľahčoval tému pedofílie a nazeral na ňu ako na niečo prirodzené. Mnohí pritom liberálnemu plátku vyčítali, že podporuje sexuálnu úchylku, ktorej praktizovanie je postavené mimo zákon, čím mohlo médium takúto činnosť propagovať alebo podnecovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Trestné oznámenie na denník SME

V piatok sa na sociálnej sieti objavila kópia trestného oznámenia, ktoré bolo podané na NAKA na konkrétneho redaktora denníka SME – Romana Cupríka, ktorý viedol mrazivý rozhovor s pedofilom pod jeho pseudonymom (pracuje totiž ako učiteľ na základnej škole, lebo “chce byť deťom prínosný”, pričom riaditeľ ani rodičia netušia, že trpí touto úchylkou), publikovaný v článku na titulke denníka. Pravú identitu pedofila denník pravdepodobne pozná.

Objavili sa tiež špekulácie, že absolútne nekriticky vedený rozhovor (miestami až sympatizujúci) v prospech pedofila, ktorého identitu denník pozná, a jeho predstáv o tom, ako by ľudia ako on mali mať možnosť pracovať s deťmi, lebo im chcú dobre, môže naznačovať, že problém pedofílie sa dotýka aj samotného redaktora.

V texte oznámenia sa píše, že Cupríkovo zverejnenie článku malo naplniť znaky zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd podľa Trestného zákona.

“Považujem za neprípustné, aby novinár takto verejne zľahčoval a podporoval skupinu ľudí – komunitu pedofilov a ich spôsob života. Neobstojí ani argument, že liberalizmus súčasnej doby zhovievavo nazerá na komunitu pedofilov, ktorí sa snažia svoju sexuálnu deviáciu preklasifikovať ako neškodnú novú sexuálnu orientáciu.”

Oznamovateľ poukazuje na platné znenie Ústavy SR ako aj platný právny poriadok SR, ktorý zatiaľ stále kladie ochranu života a zdravia pred občianske slobody v oblasti sexuálnych potrieb osôb s odchýlkami sexuálnych preferencií. “Inak povedané – ochrana práv detí má vyššiu prioritu ako uplatňovanie sexuálnych potrieb deviantov pedofilov.”

“Túto prioritu jasne deklarujú príslušné skutkové podstaty konkrétnych zločinov v Trestnom zákone, ktoré poskytujú zákonnú ochranu „chráneným osobám”- deťom.”

Kedže zo súdnej praxe je zrejmé, že pedofili páchali a páchajú trestnú činnosť vždy využitím bezbrannosti, závislosti alebo odkázanosti (v zmysle Trestného zákona) obetí, oznamovateľ považuje za absolútne neprípustné, aby novinár denníka, ktorý verejne poskytuje informácie, takto prezentoval pedofíliu ako niečo neškodné a akceptovateľné.

“Rovnako odmietam účelové citácie psychiatra Dr. Andrého v tejto súvislosti. Toto považujem zo strany novinára Cupríka za účelovú manipuláciu čitateľov.  Zo strany novinára by som naopak uvítal osvetu verejnosti v otázkach ochrany detských obetí pred kvalifikovaným konaním pedofilne orientovaných osôb,” uvádza trestné oznámenie.

O ďalšom podanom trestnom oznámení voči denníku SME informoval aj Marián Mišún z ĽSNS. “Keďže nepatrím k ľuďom, ktorí čakajú, že za nich budú konať a bojovať druhí, dnešnú prechádzku s mojim synom Alexandrom som využil, aby som na Obvodné oddelenie Policajného zboru Púchov podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov formou podpory a propagácie skupín dokázateľne v minulosti smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd zneužívaných a týraných detí podľa § 421, prípadne § 422 Trestného zákona

“Sám som zvedavý, či orgány činné v trestnom konaní budú aj proti SME postupovať rovnako akčne ako proti redaktorovi ZEM a VEK Rostasovi,” podotkol Mišún.

Dodal, že žiada príslušné orgány činné v trestnom konaní, aby v súvislosti s nebezpečným správaním organizovaných skupín pedofilov po celom svete bola uvedená vec riadne prešetrená a aby v prípade odhalenia bolo v tejto veci začaté trestné stíhanie voči páchateľom a zároveň, aby bol písomne informovaný o výsledkoch vyšetrovania.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj