Idlib 3. augusta 2019 (HSP/K-politika/Foto:Screenshot Youtube)

Ruský vojenský dobrovoľník a dopisovateľ Oleg Blochin informuje o novej operácii sýrskych vládnych síl na rozhraní provincií Idlib a Hama. Sýrske vládne sily dostali pod kontrolu body Tell Malah, Dzhjibin, Hasariya a takisto dostali pod kontrolu cestu spájajúcu Skaalbyiu a Mhardiu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Oslobodenie od militantov mesta v zóne Idlib

Operácia sýrskych vládnych síl, ktorú podporujú ruskí piloti sa začala 28.7.2019, ofenzívu odštartovali útoky sýrskeho delostrelectva a nálety ruských bombardérov.

Postupne sa objavili na webe prvé videá z týchto bojov a vidieť, že teroristi utrpeli ťažké straty.

Udržať bojovú líniu už teroristi ďalej nedokázali, pred útokom sýrskych vládnych síl preto opustili bojovú líniu a stiahli sa hlboko do idlibskej zóny, za demarkačnú líniu, ktorú strážia Turci.

#Syria #SAA killed a large group of #HTSH elite terrorists ingimasi in #Tal_Mallah #Hama #Idlib


انغماسيون #حماه #ادلب #سوريا #تل_ملح pic.twitter.com/BIz7sac3kP

— RusSyrianWariors (@Ruswariors) August 2, 2019

Teroristi sa momentálne spamätávajú s utŕžených úderov v oblasti Abu Raida a Zakka, v posledných bojoch Tigri rozstrieľali skupinu teroristov, Oleg Blochin na svojom účte v Twitteri publikoval video s mŕtvymi teroristami. Sýrske vládne jednotky dosiaľ oslobodili oblasti Azziziya, Abu Reid, Garba, Hasra a Musharif.

Teroristi v čase, kedy utrpia ťažké straty, sú ochotní rokovať o prímerí so sýrskymi vládnymi silami. Aj dnes je ochotná teroristická skupina Hayiat Tahrir as Sham rokovať o zastavení bojov so sýrskymi vládnymi jednotkami.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj