Bratislava 15. septembra 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Za najmenších z nás – to je heslo tretieho ročníka Národného pochodu za život, ktorý bude o týždeň – v nedeľu 22. septembra 2019 na Námestí Slobody v Bratislave. Cieľom pochodu je verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien. Pochod má upriamiť pozornosť aj na pomoc, ktorú potrebujú tehotné mamičky a rodiny v zložitých životných situáciách

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Chrániť život a dôstojnosť každého človeka by malo byť samozrejmosťou. Preto chceme, aby právo na život nenarodených detí bolo chránené rovnako ako ostatných ľudí. Každý človek je jedinečný a nenahraditeľný a Národným pochodom za život chceme vyjadriť verejnú podporu každému počatému dieťaťu, každej tehotnej mamičke, aj každej rodine, ktorá je v zložitej životnej situácii,“ hovorí Patrik Daniška, hovorca Národného pochodu za život.

S cieľom podporiť aktuálne návrhy zákonov na ochranu života bola spustená verejná výzva, ktorú je možné už dnes podpísať na stránke citizengo.org. Organizátori Národného pochodu za život doručia výzvu poslancom Národnej rady SR pred hlasovaním o týchto návrhoch. „Veríme, že zástupcovia ľudí v parlamente podporia život tých najzraniteľnejších v našej spoločnosti. Nikto by nemal byť diskriminovaný, ani nenarodené deti,“ ďalej pokračuje Patrik Daniška.

Celú akciu prídu podporiť hostia zo zahraničia – Obianuju Ekeocha z Veľkej Británie, Sue Thayer z USA, či Tymoteusz Zych z Poľska. Hostia vystúpia okrem hlavného pódia aj v sprievodných podujatiach, ktoré budú od piatka v Bratislave. Celý sprievodný program, diskusie, koncerty a jednotlivých headlinerov je možné nájsť stránke pochodzazivot.sk. Viac informácií o pochode je možné nájsť na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Počas hlavného programu v nedeľu budú v centre Bratislavy dopravné obmedzenia. Organizátori vyzývajú účastníkov pochodu, aby sa zdržali akýchkoľvek nenávistných a extrémistických prejavov, ako aj politickej a inej reklamy. Stále prebieha možnosť zapojiť sa do pochodu ako dobrovoľník aj možnosť pochod finančne podporiť.

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Od prijatia potratovej legislatívy bolo na Slovensku usmrtených umelým potratom 1 500 000 detí.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj