Rožňava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Bedmintonisti majú pred sebou vrchol domácej sezóny. Záver týždňa bude patriť súbojom o medaily a národné tituly na majstrovstvách Slovenska dospelých v individuálnych a párových disciplínach

Ilustračné foto

Národný šampionát jednotlivcov sa uskutoční od piatka 14. do nedele 16. decembra 2018 v Rožňave. Toto gemerské mesto je dejiskom M-SR prvýkrát v histórii, organizátorom je Lokomotíva Košice.

V športovej hale Gymnázia v Rožňave sa v piatich disciplínach predstaví podľa prihlášok 69 hráčov (39 mužov a 30 žien) z 18 slovenských klubov. Nechýbajú medzi nimi obhajcovia lanských singlových prvenstiev – minuloročný premiérový šampión Milan Dratva a štvornásobná majsterka Martina Repiská.

Vo dvojhrách má právo štartu 24 žien a 28 mužov, vo štvorhrách 16 (muži), 12 (ženy) a 24 párov (mix.). Žrebovanie súťaží je na programe v piatok 14. 12. krátko pred začiatkom M-SR od 16.00 h, v sobotu 15. 12. bude šampionát pokračovať od 9.30 h h a vyvrcholí v nedeľu 16. 12. záverečnými duelmi – semifinále dvojhier a všetky finále – od 9.00 h. Pre najlepších sú okrem medailí, diplomov a trofejí pripravené vecné ceny od partnerov Slovenského zväzu bedmintonu (SZBe).

Vlani v Trenčíne získali tituly okrem Milana Dratvu (Lokomotíva Košice) a Martiny Repiskej (Slávia TU Zvolen) aj Miroslav Haring, Juraj Vachálek (Spoje Bratislava) vo štvorhre mužov (v Rožňave sa pokúsia o víťazný hetrik), medzi ženami triumfovali Zuzana Pálková, Katarína Vargová (Lokomotíva Košice), ktoré nebudú spolu obhajovať. Obhajcovia sa bok po boku nepredstavia ani v mixe, v ktorom uspeli Milan Dratva, Zuzana Pálková (Lokomotíva Košice).

Program bedmintonových majstrovstiev SR dospelých 2018 v Rožňave (14. – 16. 12.):


piatok 14. decembra: 16.00 h úvodné kolá turnaja


sobota 15. decembra: 9.30 h pokračovanie až po štvrťfinále dvojhier a semifinále štvorhier


nedeľa 16. decembra: 9.00 h semifinále dvojhier a všetky finále


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj