Bratislava 20. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

O odovzdaní dlhoročnej súdnej kauzy bosa ukrajinsko-slovenského gangu Volodymyra Y. a jeho komplicov bude rozhodovať minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd). Krajský súd (KS) v Bratislave mu nedávno navrhol, aby sa prípad piatich vrážd, z ktorých sú obžalovaní aj ďalší dvaja Ukrajinci, presunul na Ukrajinu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke uprostred Volodymyr Y. v sprievode polície

“Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR zaslalo požadované stanovisko KS v Bratislave a čaká na jeho rozhodnutie. MS vo svojej odpovedi KS okrem iného uviedlo, že o odovzdaní trestného konania bude rozhodovať minister spravodlivosti SR. V prípade jeho kladného rozhodnutia, bude ministerstvo spravodlivosti nápomocné a požiada príslušný ukrajinský orgán o súčinnosť,” uviedla v utorok pre TASR Alexandra Szakálová z tlačového oddelenia MS SR.

KS štvoricu pôvodne v minulosti uznal za vinných z trestného činu vraždy a ďalších trestných činov a odsúdil na doživotné tresty odňatia slobody. Najvyšší súd SR však pred rokmi vec vrátil naspäť na KS. Išlo o výnimočné a úhrnné tresty, ktoré si mali odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Na KS sa riadne však nepojednávalo, keďže Volodymyr Y. je administratívne zo SR vyhostený a ďalší obžalovaní sa z Ukrajiny na Slovensko nedostavovali.

Volodymyra Y. stíhali aj v prípade ďalších dvoch vrážd, avšak súdy ho spolu s komplicmi spod obžaloby právoplatne oslobodili. Ukrajinec bol zatiaľ právoplatne odsúdený iba za zorganizovanie vývozu kradnutých áut do zahraničia na štyri roky, ktoré si odsedel. Podľa polície bol Volodymyr Y. hlavou zločineckej skupiny od konca 90. rokov. Gang údajne pôsobil na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rumunsku, na Ukrajine a v Bielorusku a okrem iného sa mal zaoberať lízingovými a poisťovacími podvodmi a krádežami áut.

Na Slovensku Volodymyr Y. strávil vo väzbe takmer 11 rokov, keď ho vždy prepustili a hneď pri východe z ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave ho zadržali kukláči za inú trestnú činnosť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj