O dohode o vystúpení z EÚ bude britský parlament hlasovať až v januári

Londýn 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)

Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu budú o dohode o vystúpení Británie z Európskej únie hlasovať pravdepodobne až v januári. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská televízia Sky News s odvolaním sa na oficiálny program líderky Dolnej snemovne Andrey Leadsomovej

Ilustračné foto

Poslanci Dolnej snemovne budú teda o dohode kabinetu premiérky Theresy Mayovej o brexite hlasovať až po vianočnej prestávke.

Mayová si po stredajšom hlasovaní o vyjadrení nedôvery v rámci Konzervatívnej strany iniciovanom poslancami udržala pozíciu líderky konzervatívcov a zostáva vo funkcii premiérky.

Mayová vyvolala hnev zákonodarcov, keď v pondelok oznámila, že odkladá parlamentné hlasovanie o brexitovej dohode po tom, ako uvážila, že by sa v Dolnej snemovni stretlo s drvivou porážkou. Hlasovanie o dohode bolo pôvodne naplánované na 11. decembra.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj