Bratislava 13. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Nový primátor Matúš Vallo je vo funkcii len niekoľko dní a v utorok predstavil svoj tím a témy, ktorým sa chce venovať

Na snímke primátor Bratislavy Matúš Vallo

Hlavný Vallov mesidž bol, že má dva osobné “srdcové projekty”. Prvý sú kúpele Grössling, zavreté od roku 1994, lebo ako sám povedal, chodil  tam kedysi plávať a chce tam chodiť zas už v roku 2022. Druhá vec je námestie SNP a Kamenné námestie – čo presne tam mieni zmeniť ale neupresnil. Vallo je povolaním architekt a prezentuje to týmto svojím  záujmom o “verejný priestor”.

Všetci na Slovensku vedia, že keď napadne v Bratislave centimeter snehu, je z toho prírodná katastrofa, na ktorej sa zvyšok krajiny zabáva. Ale teraz tento chaos postúpil zrejme už do vyššej formy, asi z dôvodu nerealistickosti poslancov a iných neznámych páchateľov, a tak ohľadne “odhŕňania snehu v Bratislave” nastáva panika už teraz a bude vládnuť zrejme nepretržite celé dlhé mesiace. Pretože, ako to vidí bežný občan, buď nič nie je pripravené alebo to, čo je podpísané, neplatí. Dúfať možno len v to, že globálne oteplenie zabezpečí, že túto zimu na Dunaji nebude vôbec snežiť.

Ale žarty bokom. Verejnosť by si proste zaslúžila viac informácii o podstatných veciach ohľadne hlavného mesta, o zdrojoch a peniazoch, nie plané reči o snehu a zbytočný ľavicový populizmus o zopár lístkoch na štadión, ktorých sa primátor zrieka a rozdá chudobným.

Bratislavskí primátori sú zatiaľ podobní prípad, ako slovenskí prezidenti: jedno nešťastie za druhým. Prirodzene veríme, že tento mladý startapista to konečne zmení.

Peter Vanád


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.