Novozélandská polícia zatkla muža po tom, čo našla podozrivé výbušné zariadenie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Wellington 30. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Doug Sherring/NZ Herald)

Novozélandská polícia zatkla v utorok 33-ročného muža po tom, čo v prázdnej nehnuteľnosti v Christchurchi našli muníciu a balík s podozrivým výbušným zariadením. Polícia pre nález evakuovala okolité domy a dočasne tam nariadila bezletovú zónu. Policajný náčelník John Price v utorok povedal, že pyrotechnický tím označil balík za bezpečný. V utorok večer už oblasť sprístupnili

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V marci v Christchurchi zaútočil v mešitách strelec a zabil 50 ľudí. V aute mal podľa polície viacero zbraní a dve improvizované výbušné zariadenia. Polícia zatiaľ nepovedala, či nález súvisí s jeho útokom.

V súvislosti so streľbou z 15. marca obvinili 28-ročného Austrálčana Brentona Tarranta. Muž čelí 50 obvineniam z vraždy a 39 obvineniam z pokusu o vraždu. Na margo svojej viny sa zatiaľ nevyjadril a v súčasnosti sa nachádza vo väzení s vysokým stupňom ostrahy v Aucklande, kde čaká na ďalšie súdne konanie, ktoré sa uskutoční 14. júna.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj