Bratislava 4. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Nitra)

Nové doklady a evidenčné číslo vozidla by si majitelia áut mohli vybaviť aj bez osobnej návštevy dopravného inšpektorátu. Prevádzkovateľovi vozidla by ich mohli zaslať poštou prostredníctvom kuriéra. Počíta s tým novela zákona o cestnej premávke z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ak by išlo o vozidlo, ktoré už malo vydané doklady a tabuľky, nový držiteľ vozidla ich bude musieť odovzdať doručiteľovi alebo na pobočke, priblížil Tlačový odbor MV SR. Novelu zákona o cestnej premávke už schválila vláda. Odobriť ju musí ešte parlament a prezidentka.

O zmenu adresy, dočasné alebo trvalé vyradenie z evidencie by mohli majitelia áut po novom požiadať na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte.

„V súvislosti s navrhovanými opatreniami na zlepšenie podnikateľského prostredia sa vypúšťa vykonávanie fyzického porovnávania údajov uvádzaných v dokladoch vozidiel s údajmi priamo na vozidle na dopravných inšpektorátoch,“ doplnil tlačový odbor. Kontroly by naďalej vykonávali v pravidelných lehotách pracoviská technických kontrol a pracoviská kontroly originality vozidiel.

Novela zákona by mala vstúpiť do platnosti 1. novembra 2019.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj