Nitra 14. septembra 2019 (HSP/Foto:MsÚ Nitra)

Záver Nitrianskeho kultúrneho leta bude dnes patriť multižánrovému projektu Campana fest. Toto podujatie oslávi ďalšie roky pôsobenia Campana Batucada, ale svojou energiou a farbami oživí pešiu zónu. Nitra stane hlavným mestom samby s pestrým hudobným programom, sprievodnými aktivitami pre deti, alegorickým sprievodom, koncertmi známych slovenských skupín, workshopmi pre verejnosť, ale aj autogramiádou slovenských olympijských víťazov v rýchlostnej chôdzi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke plagát k podujatiu Campana fest

Organizátori všetkých srdečne pozývajú na Svätoplukovo námestie osláviť 11. narodeniny Campana Batucada. „Na našich cestách svetom sme spoznali množstvo úžasných a nadaných ľudí. Práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o to, čo pre nás bubnovanie vlastne znamená,“ hovorí  zakladateľ Prvej školy samby a líder bubnovej show Campana Batucada Igor Holka. Do Nitry pozval svojich dlhoročných priateľov – hudobníkov a umelcov, ktorí  ovládnu nitrianske námestie a pešiu zónu pestrým programom. Z Brazílie, USA a Francúzka priletia hudobníci svetového formátu – Lizandra Durarte Dos Anjos, tanečníčka, ktorá bola v Bloco afro Malê Debalê v roku 2015 korunovaná za čiernu princeznú karnevalu.

V rámci Campana festu budú mať možnosť účastníci zažiť jej nekonečný úsmev a obrovskú energiu na bezplatnom tanečnom workshope. Svetové mená brazílskych perkusií  Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo a Patinho Axé sa o svoje skúsenosti podelia na profesionálnom samba workshope. „Nie je na planéte bubeníka, ktorý interpretuje rytmy z bubeníckeho srdca Brazílie Salvadoru da Bahia, aby nepoznal meno Mestre Mario Pam zo svetovo známej skupiny / bloco afro Ilê Aiyê,“ hovorí Igor Holka. Všetci sa spoločne stretnú na jednom pódiu, kde si v rámci hlavného programu zahrajú s Campana Batucada. Dendê Macêdo, ktorý už bol šesťkrát hosťom bubeníckej skupiny z Nitry, tentokrát priletí z Filadelfie len kvôli festivalu.

Pešia zóna zaburáca v rytmoch bubnov Campana Batucada a jej priateľov. Hudobníci, tanečníci, športovci, rekordne dlhá limuzína RAI, pouliční umelci, ale aj nitrianska verejnosť odštartujú na ulici pri obchodom dome Tesco, ktorá bude výnimočne pre Campana fest uzavretá a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie. Rôzne kultúry a národy (Brazília, Francúzskom, Slovensko, Česko) vás svojou obrovskou energiou vtiahnu do  najfarebnejšieho sprievodu. Úsmev, radosť, energia, pohyb a rytmus oživia spiacu nitriansku pešiu zónu. To by mohlo byť heslom a duchom Campana festu.

Ľudmila Synaková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj