Nigéria odvolala predošlý zákaz aktivít UNICEF na severovýchode

Lagos 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR- Radovan Stoklasa)

Nigérijská armáda v piatok večer zrušila svoje rozhodnutie, ktorým len niekoľko hodín predtým zakázala aktivity Detského fondu OSN (UNICEF) na severovýchode krajiny pre podozrenia z údajnej sabotáže a výcviku špehov v prospech nábožensko-extrémistickej organizácie Boko Haram

Ilustračné foto

Informovala o tom agentúra AFP.

Nigéria najprv obvinila UNICEF, že uskutočnil na severovýchode krajiny, ktorý je domovom Boko Haram, školenia s cieľom pripraviť miestnych obyvateľov na “tajné operácie”, zamerané na “sabotovanie” aktivity vlády v boji s miestnymi teroristickými skupinami.

Po stretnutí armády s predstaviteľmi UNICEF hovorca nigérijských ozbrojených síl Onyema Nwachukwu vyhlásil, že armáda sa po rozsiahlych rokovaniach rozhodla svoj zákaz odvolať.

“Počas stretnutia veliteľ napomenul zástupcov organizácie, aby sa vyvarovali činností, ktoré sú nepriateľské voči národnej bezpečnosti Nigérie a môžu narušiť pretrvávajúci boj proti terorizmu a vzbure,” uviedol hovorca nigérijskej armády vo vyhlásení.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj