Moskva 3. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/RU-RTR Russian Television)

Požiar hlbokomorskej ponorky ruského námorníctva, ktorý si v pondelok vyžiadal 14 obetí na životoch, niektorí námorníci prežili. Oznámil to ruský minister obrany Sergej Šojgu, počet preživších ale neuviedol. Šojgu v stredu na námornej základni v meste Severomorsk v Murmanskej oblasti ocenil posádku za jej “hrdinský čin”, pretože obetovala svoje životy, aby zachránila civilného experta a plavidlo po tom, čo vypukol požiar. Žiadne detaily ale neuviedol

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na videosnímke ruskí záchranári sa vracajú z ponoru v miniponorke v Barentsovom mori

Ministerstvo obrany informovalo, že námorníkov zabili toxické splodiny z požiaru. Koľko sa ich v tom čase na palube nachádzalo, ale nie je známe. Požiar vypukol, keď plavidlo vykonávalo merania v ruských teritoriálnych vodách v Barentsovom mori. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania.

Požiar bol najsmrteľnejším námorným incidentom v Rusku od roku 2008, keď sa pri testovaní jadrovej ponorky Nerpa spustil hasiaci systém, v dôsledku čoho zomrelo 20 ľudí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj