Bratislava 16. decembra 2018 (HSP/SITA/AP/French Police)

Zverejnené fotografie Chérifa Chekattiho, zradikalizovaného islamistu, ktorý mal v pláne vystrieľať čo najviac ľudí na vianočných trhoch v Štrasburgu, nepôsobili práve kvalitne. Škvrna na jeho čele však vôbec nebola výsledkom ich spracovania či opotrebovania. Naopak, bola veľavravným dôkazom, že Chérif Chekatt je moslimský fanatik. Čo v „preklade“ pre francúzsky Štrasburg znamená, že musel „nevýslovne trpieť“ žijúc vo veľkomeste plnom nemoslimov, ktorými mohol iba hlboko pohŕdať, ako mu kázalo jeho náboženské presvedčenie

Na snímke Chérif Chekatt

„Zebiba“, ako volajú v Eypte Chérifov mozoľ na čele, je znakom zbožných mužov, ktorí nevynechávajú ani jednu z piatich prikázaných denných modlitieb a počas nich tak „vrúcne“ bijú hlavou o zem, že na pokožke sa objavuje zhrubnutie.

Taký bol pôvod „zebiby“ donedávna. Odkedy sa k moslimským fundamentalistom hromadne pridávajú mladí ľudia, „zebiba“ vzniká aj inak. Netrpezlivým veriacim je čakanie na mozoľ na čele pridlhé, riešenie našli v používaní kobercov s drsným povrchom, silnejšom bití hlavy o zem, alebo dokonca aj v chémii. Pokožku si dráždia rôznymi kyselinami, dokonca vypaľujú železom.

Teda o tom, že 29-ročný Chérif, narodený vo Francúzsku marockým rodičom, neprijal za svoje a nerešpektoval zákony „svojej“ európskej krajiny, svedčí nielen 27 odsúdení za trestné činy a tiež fakt, že nikdy nepracoval, ale mal napísané priamo na čele, že vyznáva zákony, ktorých uplatňovanie vnáša do spoločnosti ohrozenie niektorých ľudských hodnôt a dokonca životov.

Renáta Indri


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj