Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v Ríme proti novému pronárodnému protimigračnému zákonu

Rím 16. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Marco Costantino/ANSA via AP)

Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v Ríme voči novému talianskemu protimigračnému zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie nových migrantov

Ilustračné foto

Nový zákon “iba zvýši počet ľudí bez dokladov v Taliansku a prinúti ich žiť v ilegalite,” uviedol pre agentúru AFP účastník protestu Kone Brahima, pôvodom z Pobrežia Slonoviny.

“Stále budujeme viac múrov, viac bariér,” povedal iný demonštrant Tony Scadamaglia z Palerma, podľa ktorého protimigračný dekrét spôsobí iba viac ťažkostí.

Dekrét, schválený parlamentom 28. novembra, taktiež obmedzuje povolenia na pobyt v krajine, ktorá sa stala hlavnou bránou pre migrantov prichádzajúcich cez Stredozemné more.

V Taliansku sa dostala v apríli k moci koaličná vláda zložená z krajne pravicovej Ligy a protisystémového Hnutia piatich hviezd. Protiimigračná Liga ministra vnútra Mattea Salviniho získala od volieb v prieskumoch ešte väčšiu podporu. Teraz ju podporuje 30 percent ľudí oproti 17 percentám vo voľbách.

V tomto roku dorazilo k pobrežiu Talianska približne 22.500 migrantov, čo je viac ako 80 percent z ich počtu v roku 2017, pripomína AFP.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj