Washington 21. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)

Prezident Trump sa vyjadril na tému impechmeantu v posledných dňoch pomerne otvorene a jasne. Podľa jeho slov pácha protitrumpovská opozícia v Demokratickej strane impechmeantom svoju politickú samovraždu. Trumpové slová už tlmočila aj americká CNN, Trump svoje slová vyslovil pred trumpovskými prívržencami v štáte Michigan

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Podľa Trumpa ide v prípade impechmeantu o nezákonný a politicky angažovaný proces, ktorý ale bude znamenať politický koniec protitrumpovskej opozície v Demokratickej strane. Po viac ako troch rokov klamania, dezinformácii a „prenasledovaniu bosoriek“ sa rozhodli protitrumpovskí manipulátori otvorene prikročiť k pokusom eliminovať hlasy tých amerických voličov, ktorí hlasovali za Trumpa a uštedrili tak kolosálny politický výprask Clintonovej a jej prívržencom.

Americkí voliči však protitrumpovským manipulátorom ich zákerný pokus politicky odstaviť protrumpovských voličov do úzadia nikdy neodpustia. Donald Trump nezabudol upozorniť aj na skutočnosť, že Nancy Pelosiová na budúci rok politický skončí, rovnako ako ďalší jej prívrženci. Kongres, v ktorom však má protitrumpovská opozícia prevahu po 11 hodinách politických debát potvrdil Trumpovi impechmeant (230 : 197).

Ruský portál iarex  publikoval celkom zaujímavý článok v ktorom venoval impechmeantu svoju pozornosť. To že v Kongrese 230 poslancov podporilo impechmeant nič podľa Rusov neznamená, pretože Senát kontroluje protitrumpovská opozícia. Dôležité je, že v Senáte sa protitrumpovskej opozícii nepodarí žiadne predstavy presadiť.

Podľa ruských odborníkov americké politické voľby v roku 2016 možno považovať za revolučné voľby, pretože v týchto voľbách si americkí voliči vyberali medzi globalizmom alebo antiglobalizmom. Porážka Clintonovej a víťazstvo Trumpa znamená víťazstvo antiglobalistov, čo však globalisti stále nedokážu stráviť.

Veľmi pozitívnou informáciou pre celý svet je však skutočnosť, že po prvý krát po dlhých desaťročiach na americkej vnútropolitickej scéne mútia vodu už tri politické zoskupenia a) praví prívrženci Trumpa, b) ľaví odporcovia Trumpa c) globalisti. Treba si však uvedomiť, že ľaví antitrumpovci sú takí istí odporcovia amerického globalizmu ako trumpovci. Takisto sú proti americkým intervenciám, bombokracii, politike Wall Streetu či nadnárodných korporácii, ktoré presadzujú svoje záujmy na úkor bežných Američanov, globalisti sú v USA dnes oslabení. Ľaví antitrumpovci takisto nenávidia „washingtonský globalistický močiar“ a vysmievajú sa tvrdeniam globalistov, že voľbu amerického prezidenta Trumpa zinscenovali Rusi.

Pokiaľ bude existovať akýkoľvek politický trojuholník na americkej politickej scéne, každý americký prezident bude mať značne obmedzené právomoci. Ak opäť zvíťazí Trump, nič sa nezmení, Američania budú rovnako paralyzovaní ako dnes, proti Trumpovi sa napriek názorovým rozdielom spoja ľaví antitrumpovci i globalisti. O Trumpovi čoraz viac analytikov hovorí ako o americkom Gorbačovovi.

Ak však zvíťazí skorumpovaný globalista Biden a spol., môže sa spoľahnúť že globalistom trumpovci a antitrumpovci spravia peklo zo života. Ani Clintonová a Obama nemali v posledných rokoch Obamovej prezidentskej administratívy na ružiach ustlané, dnes je Clintonová politická mŕtvola a nad Bidenom sa nebezpečne zmráka kvôli jeho podvodom nielen na Ukrajine.

Ak zvíťazia antitrumpovci a prezidentmi sa stanú Warrenová či Sanders, americké priority v zahraničnej i domácej politike sa v porovnaní s Trumpovými prioritami tak výrazne zmenia, že to bude šokujúce. Pravdepodobne sa ešte viac zvýši destabilizácia USA. Antitrumpovci budú čeliť zúrivému tlaku trumpovcov i globalistov, radikalizácia pomerov v americkej spoločnosti bude rýchlo pokračovať.

Dôležité však je že stará generácia amerických globalistov kráča po ceste ktorú pred nimi prešli v záverečnej fáze existencie ZSSR politickí predstavitelia sovietskych elít. Vplyv globalistov v USA bude aj ďalej klesať a čím dlhšie bude existovať spomenutý politický trojuholník na americkej politickej scéne, tým viac budú USA slabnúť v zahraničnej i vnútropolitickej oblasti. Preto je jedno, kto v amerických prezidentských voľbách zvíťazil, dôležité však je aby spomenutý a načrtnutý trojuholník v amerických reáliach existoval čo najdlhšie.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj