Varšava 15. mája 2019 (HSP/Defence 24.pl/Foto:Defence 24.pl)  

„Pre Varšavu chýbajúce kontakty s Moskvou nie sú úspechom, ale porážkou“, vyhlásil na konferencii, organizovanej fondom Stratpoints, poľský generál, exriaditeľ Služby vojenskej kontrarozviedky Janusz Nosek a vyzval obnoviť dobré vzťahy s Ruskom. Informuje o tom populárny poľský internetový portál Defence 24

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Janusz Nosek

Janusz Nosek pripomenul, že Rusko bolo, je a aj zostane susedom Poľska. „Máme predsa nejakým spôsobom budovať a zachovávať naše vzťahy. Konfrontácia určite nerobí dobrú službu ani susedom, ani Európe, ani Severoatlantickej aliancie,“ podčiarkol poľský generál. Vyzval normalizovať vzťahy s Moskvou, čo bude prospešné ako pre Varšavu, tak aj pre Moskvu a vlastne pre celú EÚ.

V podobnom duchu vystúpila na tejto konferencii aj bývalá veľvyslankyňa Poľska v Rusku  Katarzyna Pełczyńská-Nałęczová, ktorá navrhla poľským úradom, aby sa lepšie snažili pochopiť ruskú stranu. V tomto prípade by sa podarilo nájsť spoločnú reč v dvojstranných vzťahoch s Moskvou. Skúsená poľská diplomatka podotkla, že iba podobný prístup pomôže poľským úradom sformulovať správne a adekvátne odpovede.

Katarzyna Pełczyńská-Nałęczová poukázala na to, že Rusko nepovažuje členské krajiny Severoatlantickej aliancie za nezávislých hráčov na medzinárodnej scéne, ale za adeptov americkej ríše, presnejšie, ako amerických poskokov.

Eugen Rusnák

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj