Nicholsonová na špeciálnej prokuratúre vysvetľovala, ako sa jej dotklo Dankove označenie “cigánočka”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 5. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd, Martin Baumann)

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová informovala na sociálnej sieti, že v pondelok ráno bola na špeciálnej prokuratúre vypovedať v prípade jej ujmy za vyhlásenie predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka, o tom, že “nejaká cigánočka z SaS” si na neho nebude dovoľovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Danko (SNS), Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS)

Andrej Danko síce vo svojom predmetnom vyhlásení z konca januára explicitne nespomenul meno poslankyne Nicholsonovej, no médiá aj verejnosť ho začali obviňovať z urážky kolegyne s rasistickým podtónom (viac v článku), hoci Dankove slová mnohí pochopili ako narážku na viaceré zavadzajúce a klamlivé vyjadrenia poslankyne.

“Ja som legálne titul dostal, legálne ho používam a na mňa nejaká cigánočka z SaS si nebude dovoľovať,” povedal Danko v diskusnej relácii televízie TA3 na margo získania titulu JUDr. a iniciatívy zo strany opozície na zvolanie schôdze na vyslovenie jeho nedôvery.

Nicholsonová v utorok na Facebooku napísala, že v prípade bola vypovedať na prokuratúre. Svoj príspevok spojila so správou o úmrtím známeho herca Luka Perryho,

“Dnes už kašlite na to. Už neumierajte. Stačí, že som začala deň vypovedaním na Špeciálnej prokuratúre o tom, ako veľmi sa cítim dotknutá, že ma Andrej Danko nazval cigánočkou zo SaS, ktorej má plné zuby. R.I.P.” Napísala politička, ktorá najnovšie za SaS kandiduje ako adeptka na post poslankyne Európskeho parlamentu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj