Bratislava 19. apríla 2019 (HSP/Foto:Screenshot SaS.sk)

Okresnú predsedníčku SaS Miriam Martišovú (41) z Poltára, ktorú hľadali od utorňajšieho rána našli. Je živá a zdravá. Jej havarované auto objavili v rieke pri Žiari nad Hronom. Malo rozbité čelné sklo a zakrvavený interiér, informuje TV JOJ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ing. Miriam Martišová

Podľa zdroja TV JOJ nezvestná 41-ročná Miriam sa mala v týchto dňoch uchádzať v susednom Česku o prácu v nemocnici. Niekto ju však na základe medializovaných správ spoznal a nahlásil to na polícii. ​Miriam si neželá, aby bolo zverejnené miesto, kde sa nachádza.

“V čase o 18.23 hodine (15.4. – pozn. red.) telefonovala svojmu príbuznému, že už ide domov a od uvedenej doby sa neozvala. Jej motorové vozidlo bolo nájdené v utorok (16.4.) ráno, približne kilometer za mestom Žiar nad Hronom v smere na Zvolen. Doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami sa nezvestnú osobu nepodarilo vypátrať,“ informovala v tom čase krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová portál pluska.sk.

Nikto však nevedel kam mohla žena zmiznúť. Vo štvrtok však prišla informácia z Českej republiky. “Nezvestná žena bola vypátraná a je v poriadku, nakoľko si neželá zverejniť miesto, kde sa nachádza, viac informácií k tejto osobe poskytovať nebudeme,” informovala TV JOJ policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ako sa ocitla v Česku, ale aj to, ako sa dostalo jej auto do Hrona zostáva nezodpovedané. Policajtom podľa dostupných informácií vraj nevedela svoje správanie vysvetliť. Polícia situáciu preveruje.

Záhadná identita

Pri Miriam Martišovej sa objavujú informácie ohľadom nedávnej zmeny jej identity.

Pred časom si totiž zmenila meno z Miroslava Vojenčiaková na v súčasnosti používané Mgr. Miriam Martišová. Informoval nedávno portál Poltár2.sk.

Na portáli sa taktiež uvádza, že žena sa síce aj na stránkach SaS prezentuje ako magistra, no pri nedávnych prezidentských voľbách sa do volebnej komisie prihlásila s titulom doktor – ako MUDr. Miriam Martišová.

Martišová údajne o sebe tvrdila, že externe vyštudovala lekárstvo na LFUK, no podľa portálu sa tento odbor na uvedenej škole nedá študovať externe. “Tak ako vlastne získala lekársky diplom? Ostáva len jedna možnosť. Je Okresná predsedníčka SaS v Poltári podvodníčka?” Píše autor článku Ján Štefančík.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj