New York sa rýchlo vyprázdňuje, informuje New York Post

New York 25. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR)

New York rýchlo opúšťajú zástupcovia strednej triedy. V pondelok o tom písal New York Post, ktorý uvádza, že mesto opúšťa asi 100 ľudí každý deň

Na newyorskom Times Square vítal Nový rok miliónový dav

V článku sú uvedené údaje z posledného sčítania ľudu, z ktorých vyplýva, že z mesta každý deň odchádza asi sto ľudí. Podľa názoru novinára je šokujúci odliv obyvateľstva z New Yorku spojený so zvýšením daní, rastom životných nákladov a znižovaním platov. Všetko je to pre strednú triedu ťažkú ​​nošou.

Taká veľká migrácia z mesta nebola zaznamenaná ani v časoch veľkej hospodárskej krízy v 30. rokoch 20. storočia, uvádza sa v materiáli.

Podľa Amerického inštitútu ekonomických štúdií 48 % obyvateľov New Yorku s príjmom 30-60 tisíc dolárov ročne možno považovať za strednú triedu, 31 % zarába menej a 21 % viac. Pritom sa príjmy strednej triedy znižujú rýchlejšie ako v iných veľkých mestách v USA.

“V New Yorku sa bohatí stávajú bohatšími a chudobní tiež bohatnú, ale nie natoľko, aby sa zaradili do strednej triedy,” cituje portál ekonóma Petera C. Earla.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj